Siihen tuki 60 %,joulu / maaliskuu.Aivan höpö höpö keskustelu.Kyllä ensi talvena moni pirtti kylmenee jo noin 200 sadan -400 sadan egen kahden kuukauden sähkö laskusta.Päättäjät hallituksessa katsovat suomen vähätuloisia kuin Niksulan TV,tä .Eli ei ymmärrä yhtään mitään.
400 egeä ylittävä sähkö lasku/kk.
Anonyymi-ap
1270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Meillä ylitti tuon 400 euroa/kk jo nyt mutta onneksi olen säästänyt pahan päivän varalle. Veikkaan omevan 600 euroa kk pakkasilla jos edes riittää.
Jos kiukuttaa niin putinin venäjälle voi valittaa. Samoin keski euroopan päättäjien hölmöyttä venäläisen kaasun kohdalla.
Miksi Putinille valittaa? Putinilla olisi halpaa sähköä mutta se ei sinulle kelpaa. Valita siis itsellesi.
Tottakai ongelman aiheuttaja on nimenomaan oikea henkilö jolle valitus pitää osoittaa.
Joka kuukausi kun maksan ylihintaisen sähkölaskun, merkkaan seinälle laittamaani lappuun rastin kuvaamaan sitä että putinin lähtö on taas yhden kuukauden lähempänä.
Se on vähän niinkuin naula putinin arkkuun.
Me täällä länsimaissa kuljemme parempaa kohti, mites teillä siellä Venäjällä?
Miltä näyttää tulevaisuus?
Vanha viisaus sen sanoo: "Itselleen porsas kiusaa tekee kun kaukalonsa kaataa".
Ei kun se tarinan sika sanoi silleen, että
"Kiusa se on pienikin kiusa, sanoi sika kun kaukalonsa kaatoi."
Putin possu talloi venäläisten ruokakaukalon rikki ja sitten sitä keljutti kun ukrainalaiset rakensivat oman kaukalon ja siinä alkoi pikkuhiljaa syötävää riittämään.
Sitten putin muisti kommunistiajaltaan tutun ohjeen - kaikki ovat tasa-arvoisia, eli ukrainalaistenkin kaukalo pitää talloa rikki.
Ihme rutisijoita sähköt on hyväksyttäviä asunmenoja se on se ja sama vaikka kuukauden sähkölasku olisi 100 000 ei noi köyhiä koske.
Onko Putin todella syypää?
https://www.youtube.com/watch?v=KSNxLQEHmI4
Ilmoitat vain sähköyhtiölle, että Kela maksaa. Kysykää Kiurua.
1000e lasku, omavastuu 400 sit 40% 600e eli 400 240 yht 640e.
Tuo siis 1000e sijasta.
Mistä tuo 360e palautus siis saadaan, kelastako?
Vad betyder DIN JÄVLA BÖG