Kysyn uskovaisilta, mikä on sinulle tärkeää, ja miksi?
hyvä kysymys
5
126
Vastaukset
Tärkein on Jeesuskse kristuksen tuenteminen,tässä elämässä täyttä hänen sanasa kuulemisen, se on Jumalan tahto että uskomme häneen poikansa.
- Anonyymi
Entäs kun...
Jeesuksen evankeliumia; Matteuksen mukaan:
24:23 "Jos silloin joku sanoo teille: 'Katso, täällä on Kristus', tahi: 'Tuolla', niin älkää uskoko.
24:24 Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin." Anonyymi kirjoitti:
Entäs kun...
Jeesuksen evankeliumia; Matteuksen mukaan:
24:23 "Jos silloin joku sanoo teille: 'Katso, täällä on Kristus', tahi: 'Tuolla', niin älkää uskoko.
24:24 Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin."Sanassa on siitä kerrottu jo etukäteen, varokaa heitä heillä on vain oma asianasa esille tuonti eikä evankeljumin sanomaa, he ovat pimeyten evankelistoja joka johtaa harhaan mahdollisesti valitujakin jota eivä ole valveilla. Väärät profeeta ovat pimeyden vallan alaisia eivät tunne valkeuta.
- Anonyymi
Se että vessassa riittää paperia , ettei tarvitse virsikirjaa tai raamattua käyttää.
- Anonyymi
uskotko sinä siinä sitten piruun etkä Jumalaan,kun vastaat noin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2141809Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1481539- 781418
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla91301- 571246
- 741125
- 1091039
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva551000- 62987
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53890