Kuinka nopeasti tupakoiva ihminen?

Anonyymi-ap

Alkaa näyttää vanhalta?

2

210

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä en muista missä vaiheessa tupakointi alkoi vanhentaa ihoa ja ilmettä, mutta aika nopeasti tupakoinnin lopetus muuttaa ulkonäköä. Olen 65 v. ja minä lopetin 40 vuotta kestäneen tupakoinnin v. 2021 keväällä. Jo kesällä v. 2021 alkoivat rypyt hävitä, silmäluomet eivät enää roikkuneet entiseen malliin ja iho kirkastui, osansa asiassa oli tietysti myös muutokset ruokavaliossa eli kovien rasvojen vaihtaminen pehmeisiin ja valkousenvehnän korvaaminen kuituputoisilla tuotteilla. Olen nuorentunut ainakin 10 v. eikä tämä ole vain oma mielipiteeni.

    • Anonyymi

      En ole koskaan tupakoinut mutta aloin harmaantumaan jo 35 vuotiaana.Viime aikoina mua ollaan kohdetu jo ikäiseni mukaan eli ei enää tytötellä 46-vuotiaana tosin eipä kasvoista näy kuin silmät kun maskia käytän kaupassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1369
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      738
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      53
      660
    4. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      82
      650
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      133
      587
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      582
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      557
    Aihe