SPR boikottiin

Anonyymi-ap

Kuka kantaväestöön kuuluva enää viitsii antaa vähäisiä ropojaan tuolle avustusjärjestöä leikkivälle Suomeen Parasiittejä Rahtaavalle ja lakeja vääristelevälle yhtiölle.
Suomeen saapuu koko ajan oikeasti hädänalaisia sodan jaloista, mutta SPR ei saa väärennetyillä tiedoilla ja karkotuspäätöksen saaneita "paperittomia"(lue henkilötietonsa tarkoituksella hävittäneitä) rötöstelijöitä muka millään perusteella pois maasta.
Heidät pitäisi koota esim. vankiloihin tms. odottamaan palautusta, mutta päinvastoin heille järjestetään "ohituskaistoja" sairaanhoitoon, asuntoihin ym. vaikka pitäisi poistaa maasta mahdollisimman pian.

Kantaväestö ja varsinkin maatamme aikoinaan puolustaneet ja rakentaneet vanhemmat ihmiset sen sijaan syrjäytetään kaikessa näiten erikoisasemaan nostettujen matujen tieltä.

Prk..le tätä suomen systeemiä !

1

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Outoa että parikymmentä vuotta sitten saapuneet kielteisen päätöksen saaneet somalitkaan eivät ole joutuneet pois vaan edelleen roikkuvat maassamme ja nyt sitten kaveeraavat noiden kurdiroistojen kanssa. Hyvä esimerkki lienee hesan bussissa tapahtunut episodi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      202
      2133
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1178
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      22
      824
    5. 58
      796
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      741
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      567
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      532
    Aihe