Kaikki tietävät, että PAHA on alisuoriutumista, Jumalan Käskyjen suhteen. Hän suorittaa kyllä ne asiat, joilla on kahtalainen luonne, ja niistä asioista sen pahan puolen, mutta AINOA millä paha elossa säilyy on se, mitä ei kukaan suorita päinvastoin tai vastakohtaisesti. Kunnes sillekin keksitään tiedolla vastakohtia...
Ja jos kilpailutilanteessa, TAAS, pahempi alisuoriutuu niin hyväkö silloin voittaa? Yleensä ei, koska jos paha alisuoriutuu tänään, niin "pyhä" vahingossakin alisuoriutuu varmaan huomenna, ja sitten surkutellaan syntejään, pyhätkin oliot - juuri sitä.
Mutta eräs ratkaisu olisi, että KUN NÄHDÄÄN TAHALLISTA alisuoritumista, niin joko jatketaan samaa, eli epäonnistututaan kohta itsekin, mutta jos JUMALASTA jotakin tiedätte, niin jos paha alisuoriutuu TAAS, niin HYVÄ Jumala on silloin suorastaan ylivoimainen. Ei suositella tätä IHMISELLE montaa kertaa, koska tuossa tapauksessa katoaan voittamisesta kokonaan tullut mielenkiinto.
Suomalainen ei ole luonteeltaan ylisuoriutuja, mutta Jumalamme on, siksi Hän on UKKO YLIJUMALA!
Paha voittaa sillä juonella usein, että se(hän) tahallisesti alisuoriutuu, ja se missä paha on jopa lähes hyvä - on sota, koska ei paholainen paljoa huorin tee, ei pahuus lisää populaatiota, mutta se murhaa, eli tavallinen maallinen fyysinen sota on Saatanallekin se, missä se on yleensä ylivoimainen, ei sen tarvitse siinä koko ajan alisuoriutua, mutta tällöin katoaa myös jotakin, koska molemmathan siinä vain kuolevat, jos eivät alisuoriudu SODASSA!
Jättäkää sodan pelkääminen täysin Luojan haltuun, Sodan loi, tappajille + murhaajille iloksi, Mars/Ares/Pallas Athene/Sebaot, Hänellä on monta nimeä, ja molemmat sukuoletkin. Suomessa jotenkin samaa suorittaa Samit, ja Sampot, Sepotkin, mutta ei kannata luulla heidänkin vielä itseään :"Killeriksi".
Kumpi voittaa, hyvä vai paha?!
Anonyymi-ap
0
213
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658