Vihreiden sisäministeri Krista Mikkonen

ottaa täyden vastuun asiasta.

"Me tapetaan teidät” – naamioituneet nuoret ryöstivät koululaiset bussissa"

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d2bdf826-c023-4dfa-959d-f7714e01fb83
1667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Demokratiassa vastuu kuuluu kylläkin häntä äänestäneille

Äänestä

Koittaa iltalehtikin vähän pehmentää"tekijät olivat 16-17 vuotiaita miehen alkuja". Kas kun ei parrakkaita söpöläisiä.

Äänestä
  • Miehen alkuja, ihmisjätettä.

    Äänestä

Ensin kela kustantaa kaiken vaatteineen tavaroineen ja sitten kun mikään ei riitä niin viedään kantiksilta vaatteetkin päältä.

Jipii suvakit ja vihervassari paijataan söpö partapoikia ymmärtäen, me pusi pusi kulttuurimme rikastuu.

Joulut ym. Suomen omat kulttuurit väistyköön näiden ihanuuksien tieltä.

Äänestä

Tulisi sotatila, niin voisi aloittaa isot joukkopuhdistukset.

Äänestä

Ministeri mikkosen mukaan on olemassa jokin ohjelma,jossa näille rosvon aluille kerrotaan ,ettei noin saisi oikeasti tehdä. Varmasti tehokas ohjelma.

Äänestä

Tätä tarkoittaa kotouttaminen. Muuta sillä ei aikaiseksi saada kuin turvattomuutta.

Äänestä
  • Hyysäriakkojen kotiuttaminen tiedetään...

    Äänestä

Lehti kirjoittaa:
"Koululaisten vanhemmat ihmettelevät, miksi kukaan aikuinen ei puuttunut tilanteeseen, vaikka bussi oli lähes täynnä."

Eihän kantikset uskalla tehdä mitään kun heidät on peloteltu rasismisyytöksillä vihervassujen toimesta. On valtava pelko joutua itse syytetyksi jos puuttuu tilanteeseen. Näin saatanalliseen tilaan yhteiskuntamme on punikkien toimesta saatettu.

Äänestä
  • Millainen on tilanne kymmenen vuoden päästä, sitä voi vain arvailla. Vihervassuaate on maailman kammottavin aate erään uskonnon kanssa.

    Äänestä

Mikkosen suosikkipojat asialla levittämässä vihreää unelmaa. Toivottavasti näiden vihreiden jälkikasvu pääsisi joskus nauttimaan ne tästä ihanuudesta ihan käytännössä.

Äänestä

Ne e k e ri peijoonat !!!

Äänestä

Kansan pitäisi vaatia vastuuta päättäjiltä. Ketkä ovat hankkineet kymmeniä tuhansia sopeutumattomia muslimeja maahan. Ei nuo kunnioita ollenkaan kantaväestöä. Ja eipä heiltä sitä tunnuta vaativankaan.
Terv. Kari Runk

Äänestä

Ihan totta? Erosiko?? Erosiko??😃

Äänestä

ZIONISTIT ne tänne järjesti. Tuhoamaan ja tapaamaan valkoiset.
Oman maan heikkopäät auttaa pedo satanisteja.

Äänestä

Ai onks Krista Kiuru vieläkin sisäministeri?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ottaa täyden vastuun asiasta.

"Me tapetaan teidät” – naamioituneet nuoret ryöstivät koululaiset bussissa"

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d2bdf826-c023-4dfa-959d-f7714e01fb83

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu