Jarrujälkien siivoaminen pytystä

Siivoatko heti harjalla, vai odotatko että on karstaa tarpeeksi että alkaa etomaan?
Minulla on paha tapa jättää "pääomaa" kertymään.
12148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ulkohuussissa on se hyvä puoli, että ei tarvitse miettiä tuollaista.

Laitoinkin täällä Espoon hienostoalueella omakotitonttini naapurin rajalle ulkopaskiksen. Hieman naapuri mulkoilee aina kun menen paskalle. Länsituulella saa haistella jätöksiäni.

-Rikas persu, alkujaan maalta kotoisin

Äänestä
  • Katsos, olen myös Espoosta! Mutta olen aika köyhä persu. Tai oonkohan persu, mutta sellaiseksi minua mielipiteiden perusteella nimitetään täällä.
    Mutta kannatan harjoittamaasi toimintaa, varsinkin jos naapuri on vihervassari.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Katsos, olen myös Espoosta! Mutta olen aika köyhä persu. Tai oonkohan persu, mutta sellaiseksi minua mielipiteiden perusteella nimitetään täällä.
    Mutta kannatan harjoittamaasi toimintaa, varsinkin jos naapuri on vihervassari.

    Ei, kyllä sinulla on riuku siinä mielikuvituspihallasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei, kyllä sinulla on riuku siinä mielikuvituspihallasi.

    Riuku on hyvä.

    Kerrostalossa valmiina kaide parvekkeella

    Äänestä

Minä levitän Domestos-liuosta pitkin seinämiä - kyllä kloori putsaa vähitellen.

Äänestä
  • Lähteekö kakka ilman harjaamista tuolla menetelmällä?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Lähteekö kakka ilman harjaamista tuolla menetelmällä?

    No kyllä se useamman kerran vaatii käsittelyä - yön yli paras antaa olla. Mutta vähitellen se hajottaa kakan ( ne "ruostevanat"!) pois.
    Kokeilepa....mutta anna tosiaan aineen vaikuttaa jotain 6-12 tuntia, älä kiirehdi huuhtomaan pyttyä.
    Aika halapaa tavaraa. Domestos on mun mielestä parasta noista tököteistä, varsinkin vihreä pullo.
    Lycka till!:)

    Äänestä

Koeta siivota, tai tarvitset dynamiittia.

Äänestä

Heti.

Äänestä

Eka suihkaus jotain pesuainetta ja sit huuhtelu bidee suihkulla.

Äänestä
  • Kusisuihku liottaa hyvin.

    Äänestä

Ei jarrua puuron joukkoon 😵

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siivoatko heti harjalla, vai odotatko että on karstaa tarpeeksi että alkaa etomaan?
Minulla on paha tapa jättää "pääomaa" kertymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu