Kuka on Kalevi?

Nyt huhutaan, että joku Kalevi nostaa täällä vaparien ketjuja mitään sanomattomilla kommenteilla monta kertaa päivässä. Kuka on Kalevi?
16124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Itse olen vuonna 1994 syntynyt nainen, kotoisin tapaluterilaisesta perheestä.

Kuulun ehkä vähemmistöön ikäryhmässäni, mutten tule koskaan hyväksymään vapaa-ajattelijoita tai heidän sairasta uskovais vihaansa.

Äänestä
  • Et kuulu vähemmistöön. Lähes kukaan ikäisistäsi naisista ei kannata vihaamista eivätkä vapaa-ajattelua. Vapaa-ajattelu on enimmäkseen eläkeikäisten miesten puuhaa.

    Äänestä

Kalevi on nimestä päätellen samaa ikäluokkaa kuin Veikko, siis nimimerkki Veikko Vapari.

Äänestä
  • Eiks Veikko oo vaan joku parodiahahmo?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Eiks Veikko oo vaan joku parodiahahmo?

    Kalevi ei oo. Otsa rypyssä nostaa vanhoja ketjuja ylös. Duunista käy. Saakohan liitolta kulukorvauksia?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kalevi ei oo. Otsa rypyssä nostaa vanhoja ketjuja ylös. Duunista käy. Saakohan liitolta kulukorvauksia?

    Kalevi on taas ollut ahkera.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Kalevi on taas ollut ahkera.

    Aina se on.

    Äänestä

MIksi Mäntysalo hyysää kommareita valiitossa jopa niin että antoi potkituttaa perhetuttavansa Petri Karisman liitosta?

ONKO kyse valtiontuesta eli VEROVAPAUDESTA. Eli jos VALIITTO ei saa turhalehtiä
VALEHTIA

julkaistua turhaa paperikamaa
he eivät voi perustella aatteellisuuttaan. Kukaan ei bujdettijaoissa moistasontaa
lue mutta siis kun kirjoittaa että on lehti jota levitetään antakaa meille VEROVAPAUS

verovapaus tuotaa arvion mukaan 26000 vuodessa valiitolle

JOSPA Mäntysalo laskee, että mikäli ei saada henkilöä tekemään eli
VALEHTIMÄÄN
ei tipu verovapautta ja siksi Ylikoski valitaan vuosittain?

Tuotto4% kulut2% arvonnousu2% nettotuotto4% VEROTTOMAT TULOT26000 VUODESSA
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17624745/vaparit-ajastaan-jaljessa-kunta-ja-seurakunta-erotettiin-1865-kirkko-ja-valtio-vuonna-1869#comment-117466696

80000 vuodessa verottomana
Yksityishenkilö maksaisi tästä vähän yli 30% veroa eli noin 26000 vuotta kohden
VEROVAPAUTENA yhteiskunta antaa VAliitolle tukea 26000 vuodessa TÄMÄ on liiton tärkein tuki Tällaisia etuja ei pitäisi enää olla vaan verotuksen tasa-arvoista, kaikille alempi ja sama

Äänestä
  • Vapariliiton erivapaudet poistettava.

    Äänestä

Esan ikäluokassa Kalevi lienee yleinen nimi niin ensimmäisenä kuin toisena nimenä.
Jori avaa uusia keskustelujakin usein sanomatta mitään. Tai korkeintaan että tää nyt taas on va-lehdestä.

Äänestä
  • Ne Jorin aloitukset on ihan hassuja. Usein Kalevi nostelee niitäkin.

    Äänestä

Rysssää ja diktatuureja tukevia vasliittolaisia on joka maassa esim. tässä on irlantilainen hörhö joka tukee putinia ja ortegaa ja on Lian Derssonin
puolueen kanssa samassa ryhmässä tuhoamassa eurooppaa parlamentissa

en tosin tiedä kuka on vaskommareiden meppi

https://en.wikipedia.org/wiki/Clare_Daly

Äänestä

Puhteellisiahan se. Iltapuhteen hedelmiä nääs. Ka, kun niillä oli tapana aina sanoa niin kaikista tuli ka-alkuisia niin.

Äänestä
  • Kalevikin näkyy olevan tiedevastainen. Erotkaa vapareista.

    Äänestä

Oli kuka oli, ahkera ketjujen nostaja. Kukaan muu ei pysty niin nopeasti nostamaan ketjuja niin tyhjänpäiväisillä kommenteilla.

Äänestä
  • Tuo on totta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt huhutaan, että joku Kalevi nostaa täällä vaparien ketjuja mitään sanomattomilla kommenteilla monta kertaa päivässä. Kuka on Kalevi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu