Kyllä väsymiseen asti jaksetaan tuosta lamasta puhua. Ja sähkökatkoista.Aivan ku siihe paikkaa elämä pysähtyys täysi ku sähkö pois kakstuntia jos sitäkää. Mitä siitä sitte.
Lähtöö lenkille senajja ku ei pysty tv.tä vahtaamaa tai tietokonetta. Lenkki ei sähköö vaadi
Sähkökatkoolla pelottelu
9
184
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, Ja viinaa voi juora kynttilän valossakin.
- Anonyymi
Kyllä, vielä 100 vuotta sitten väestö oli jokseenkin ilman sähköä.
- Anonyymi
Joko lummukas on sähköt?
- Anonyymi
Itte oomma aina asuneet maaseudulla ja totuttu siihen ettei oo katuvaloja tiet aurataan ku ehritään ja sähkötkin katkeilee tämän tästä. Nettiki toimii silloo ku toimii.
Eli ei meille mitään uusia uutisia nämät! - Anonyymi
Viherpiipertäjien luomaa vouhotusta.
- Anonyymi
Kohta ne myllyt pyärii!
- Anonyymi
Pyörii jo täydellä teholla.
Suomen tuotanto on 800 mw suurempi kuin kulutus mutta hinta pysyy tapissa - Anonyymi
Komiasti paloi katuvalot Hakolasta Lapuanmettälle saakka.
- Anonyymi
Ja rahaa palaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768