Kyllä väsymiseen asti jaksetaan tuosta lamasta puhua. Ja sähkökatkoista.Aivan ku siihe paikkaa elämä pysähtyys täysi ku sähkö pois kakstuntia jos sitäkää. Mitä siitä sitte.
Lähtöö lenkille senajja ku ei pysty tv.tä vahtaamaa tai tietokonetta. Lenkki ei sähköö vaadi
Sähkökatkoolla pelottelu
9
186
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, Ja viinaa voi juora kynttilän valossakin.
- Anonyymi
Kyllä, vielä 100 vuotta sitten väestö oli jokseenkin ilman sähköä.
- Anonyymi
Joko lummukas on sähköt?
- Anonyymi
Itte oomma aina asuneet maaseudulla ja totuttu siihen ettei oo katuvaloja tiet aurataan ku ehritään ja sähkötkin katkeilee tämän tästä. Nettiki toimii silloo ku toimii.
Eli ei meille mitään uusia uutisia nämät! - Anonyymi
Viherpiipertäjien luomaa vouhotusta.
- Anonyymi
Kohta ne myllyt pyärii!
- Anonyymi
Pyörii jo täydellä teholla.
Suomen tuotanto on 800 mw suurempi kuin kulutus mutta hinta pysyy tapissa - Anonyymi
Komiasti paloi katuvalot Hakolasta Lapuanmettälle saakka.
- Anonyymi
Ja rahaa palaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1784163"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?882717Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1292205Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p722169- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.211931Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251763- 821747
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201743Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko121557