Valtio on myöntänyt Kauhajoelle 800000 euroa harkinnanvaraista avustusta. Elikkä köyhäinapua. Hetki se lämmittää. Sama kuin kuset talvella housuissa :)
Kauhajoki sai köyhäinapua
17
922
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt on kauhajoen kaupungilla antaa rahaa täydentävään toimeentulotukeen köyhille.
- Anonyymi
Tosiaan aiva mahtavaa,että tämä huomioitu
Arkaattianmäjellä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosiaan aiva mahtavaa,että tämä huomioitu
Arkaattianmäjellä.Met tarvithan valtionapua
- Anonyymi
Taitaa mennä pomppopallomoskeijan ylläpitoon tuo summa.
- Anonyymi
Ei ne tartte avustusta kun Haloo Helsingin tapaiset esintyy ja tuo lipputuloja, koripalloliput on on jatkuva tulonlähde.
- Anonyymi
Sittenhän se menee hyvään tarkoitukseen.
- Anonyymi
Oliko Kauhajoki maakunnan ainoa kunta, joka sai köyhäinapua ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko Kauhajoki maakunnan ainoa kunta, joka sai köyhäinapua ?
Etelä-Pohjanmaalla ei muut saanu. Kurikka ja Lappajärvi oli hakenu, mutta ne ei saanu.
Onko Kauhajoki nyt sitte köyhin Etelä-Pohjanmaalla
Nyt tarttis tehdä todella jotakin.
- Anonyymi
Surkee paikka koko Koomajoki. Pökäleet siellä haisoo!!
- Anonyymi
Koskahan taas on rahat loppu.
- Anonyymi
Kunnat tarvitsi kaksi miljardia koronan hoitoon
Sanna antoi kunnille kolme miljardia ilman mitään perusteita. - Anonyymi
Kulmahousut tykkää ku rahaa tulee
- Anonyymi
Kyllä huomaa, että täällä on viikossa seitsemän perjantaita.
- Anonyymi
Täällä korjataan edellisen johtajan Lindan jälkiä vieläkin ja kuuluu hänen uusi sijaintipaikkakin olevan jo talouskriisissä.
- Anonyymi
Kaksiossa asuvien pussihousujen suvunkans suvunjatkamiseen tuet menee🤣haihai viisas pääsee vähemmällä!hoihoi!
- Anonyymi
Ilmeisesti tuet on jo etukäteen jaettu tälle ryhmälle, kun olen ollut huomaavinani että heidän autokantansa on merkittävästi uusiutunut. Harvoin näkee, että ajelevat 10 vuotta vanhemmalla autolla ja autot ovat pääsääntöisesti joko Mersuja tai Bemareita! Töissä he eivät käy, joten milläs muulla he ovat hankkineet autonsa?
- Anonyymi
Ja kunnantaloon pömppömahat voi taas läpsytellä mahaansa tyytyväisinä saatii köyhäinrahaa :D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938138
- 403922
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html341241Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321122Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121020Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797