Yhdellä on kotona katkaistu haulikko. Toinen on mummonpoika. Kolmas on ehdolla eduskuntaan.
https://suomenkuvalehti.fi/kotimaa/tykki-suuhun-ja-asiat-jarjestykseen-late-35-vihaa-netissa/?shared=71179-ef471141-999&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0c6bqwYOUU-3Yxn6rQcV7mBejGIttKB8PAFJefyOPps_d1etdAAfXJKSQ#Echobox=1668692895
https://suomenkuvalehti.fi/kotimaa/tykki-suuhun-ja-asiat-jarjestykseen-late-35-vihaa-netissa/?shared=71179-ef471141-999&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0c6bqwYOUU-3Yxn6rQcV7mBejGIttKB8PAFJefyOPps_d1etdAAfXJKSQ#Echobox=1668692895
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yksikin on, ei vain ehdolla eduskuntaan vaan siellä röhkimässä. Tapauksen tunnette. Kammottavaa sianpaskaa koko säkki.
Kitos informaatio.vaikka en liiteitä avannut.Koska kaikkialla on varoitettu älä avaa liitetä.Et edes tuntemattomien s-posteja.
Se Ei ole liite vaan linkki. Telegramiss ei ole mainoksia tunkemassa. Opettele termit.
Suomen Kuvalehden suhteen on syytä tietää, että Georgian sodan aikaan lehti riemuitsi venäjän sotamenestyksestä ja uhosi että Tblisin uhkapeli mäjähti saappaana omaan persiiseen.
Ehkäpä asia voi olla näinkin, putinistisesta näkökulmasta.
Mutta miksi tilata lehteä jonka artikkelit laaditaan putinistisesta näkökulmasta?
Se lienee valintakysymys.
Suomen kuvalehti on kommunistilehti
Vihakirjoittajien lisäksi on olemassa vihatekijöitä. Hyvänä esimerkkinä Ruotsin demarit, jotka ajaneet maailman parhaan maan sisällissotaan. Samaa muuten Suomen demarit yrittää. Toinen esimerkki vihatekijöistä on ylipäätään vassarit, jotka lähihistorian aikana murhanneet 100milj ihmistä.
Vihaihmisten näkökulmasta vihapuhe on pahempaa kuin vihateko. Mutta mikään ei ole niin pahaa, kuin vihainen puhe vihateosta. Etenkin jos vihaihminen kyseistä vihatekoa fanittaa.
Vihapuheeksi määritellään kaikki puhe joka vastustaa WEFin ja Klaus Swabin agendaa