Ukrainalta kohta sotilaat vähissä ?

Alueiden takaisinvaltaus on kuluttavaa loppuuko ukrainalta sotilaat?
Alkaako länsimaat rahoittamaan palkkasotilaita ukrainan riveihin?
1461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ukrainan utopiaa sotia Venäjää vastaan.

Äänestä

No ei lopu!
Ja ei ala!

Äänestä
  • Menethän sinä vahvistamaan heitä? Älä ole raukka.

    Äänestä

Niitähän on ollut siellä alusta asti.

Äänestä

Venäjällä on menossa jo kolmas kutsuntakierros. Kertoo jotai hävikistä.

Äänestä
  • USA:n asevoimien komentajan kenraalin Mark Mileyn mukaan Venäjä on menettänyt kaatuneina ja haavoittuneina sata tuhatta miestä. Vähemmälle uutisoinnille jäi Mileyn toteamus että Ukrainan tappiot ovat samaa luokkaa Venäjän kanssa. Tämä kertoo jotain hävikistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    USA:n asevoimien komentajan kenraalin Mark Mileyn mukaan Venäjä on menettänyt kaatuneina ja haavoittuneina sata tuhatta miestä. Vähemmälle uutisoinnille jäi Mileyn toteamus että Ukrainan tappiot ovat samaa luokkaa Venäjän kanssa. Tämä kertoo jotain hävikistä.

    Ukrainan on pakko puolustautua, mutta Venäjän ei ole pakko hyökätä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ukrainan on pakko puolustautua, mutta Venäjän ei ole pakko hyökätä.

    Venäjän on pakko hyökätä ja pakko voittaa että NWO kukistuu koko maailmasta. Venäjä pelastaa koko maailman!!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ukrainan on pakko puolustautua, mutta Venäjän ei ole pakko hyökätä.

    Venäjä on natsivaltio. Se toimii kaikessa kuten Putlerin esikuva Hitler.

    Äänestä

Länsimaat jo nyt rahoittavat palkkasotilaita sillä Ukraina maksaa sotilailleen hyvää palkkaa, eivät muuten etulinjaan menisi.

Äänestä

Ei lopu, ulkomailla työskentelevät rakennusmiehet palaavat kotimaahansa taistelemaan. Meilläkin tulee halpatyövoimasta pian huutava pula ja sementinsekoittajia ei löydy tarpeeksi, pysähtyy työmaat.

Äänestä

Suurin osa lähti jo karkuun ajat sitten kun eivät halua sotia tuolle juutalaiselle viihde tuotantotiimille.

Äänestä

Kakki pitää tehdä sen eteen, että natsi-Venäjä heitetään ulos Ukrainasta.

Äänestä

Vedetään uusia pelaajia kentälle

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Alueiden takaisinvaltaus on kuluttavaa loppuuko ukrainalta sotilaat?
Alkaako länsimaat rahoittamaan palkkasotilaita ukrainan riveihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu