Mikä olisi hyvä paikka käydä syömässä, täällä on niin paljon vaihtoehtoja. Terv Jussin perhe hellanmaasta
Heippa. Ollaan lapualta
Anonyymi-ap
1468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ravintola Alma. Siinä on ainakin isänmaalliset perinteet ja puitteet.
Minä tapaa käydä Jerikon grillillä .
Terveisin Veli Ruhaasta.
Mataror tietysti, nams.
Ajatta lapualaiseen tapaan ideaparkkiin pää vasemmalle kenolla, ja ajatta ensin ohi kun ette oo tottunu eritasoliittymiin. Teette ennen alakylää u-käännöksen ja sitten nenän osoottamaan suuntaan ja ideaparkkiin. Invapaikalle oven vierehen, kun ette oo tottunu mihinkään merkkeihin ja opasteisiin. Näin.
Ja taas tulee tyypit paska kärryt perässä syömään
sontakärry traktorin peräs
Prisman buffa sopii oikein hyvin tasapäille.
Helppo.nopea ja ei tarvi ajaa kaupungille
Sen takia se prisma onkin väärällä puolen kaupunkia, että lapualaiset toppaa siihen, ja saa seinäjokiset ja eteläseinäjokiset hyöriä ideaparkis rauhas.
Siellä ne Prismas on ostoksilla viikonloppuisin on kun Lapulla ei oo ku
Halpahalli ja Lidel.Kyllä ne buffas usein syövät ja joku löytää jopa Ideparkin.
Miksi eivät mee Novaparkkiin tai Laitille
Hei jussi!!
Hienoa että olette koko perheen voimin päättäneet lähteä makujen elämysmatkalle seinäjoelle.
Ideaparkkiin on helppo ajaa hellanmaasta, ei ole montaa käännöstä matkalla eikä pelottavia liikennevaloja, toki lopussa tulee pari liikenneympyrää mutta rohkeasti sinne sekaan vaan.
Ideapark on täynnä erilaisia ravintoloita, teille sopivin sieltä luultavasti on sambuger ja annoksena makkaraperunat.
Toisaalta jos haluatte enemmänkin elämyksiä samalla reissulla niin suosittelen lämpimästi ajamaan epstorin parkkihalliin, se on varmasti jännää koko perheelle ja sieltä voitte sitten ajella hissillä piikkiin syömään pitsaa ja juomaan limsaa koko rahalla.
Ihan kävelymatkan päässä on myös vanha anttila josta olette varmaan kuulleetkin.
Siellä voitte kokeilla rullaportaita ja käydä tokmannilla ostoksilla.
Kiirettä ei kannata pitää sillä unohditte kuitenkin maksaa parkkimaksun epstorilla niin sillä sakolla saatte pitää autoa siellä vaikka koko päivän.
Monet kalliit paikat on tullut testattua ja joka kerta on pitänyt todeta että olisi pitänyt mennä piikkiin. Parempaa ja saa syödä mitä haluaa mahan täyreltä. Juku on myös lounasbuffetin aikaan hyvä, jos aasialaisesta tykkää. Ei mitään järkeä mennä paikkoihin, joissa ruokailu maksaa juomineen 40-50 euroa per lärvi. Viimeksi käytiin yhdessä hienommassa paikassa kun emäntä halusi, no näläkä jäi. Olisi pitänyt kotona syödä hyväksi, niin ei olisi jäänyt näläkä.
Alma, paras ruokapaikka Seinäjoellal.
Tietenkin Almaan. Yksityinen, eikä mikään ketjuun kuuluva paikka.
Lapualaiset voisi pysyä kotona ja muutenkin poissa sjoelta