Vaalit keväällä,jännä että media puhuu sinipunasta,

Perussuomalaiset on noin tasoissa kokoomuksen kanssa keväällä.Ei perussuomalaiset ole missään sinipunahallituksessa.Todennäköisin hallitus voisi olla Sdp,perus.keskus,rkp,ja kouvolasta tuleva uusi vallankumous puolue.
1372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

toriennustajaltako kävit kysymässä, korteistako katsoi 🤣

Äänestä

Yrittävät vain manipuloida katsojia ajattelemaan että Demareilla on vielä joku tulevaisuus. Ei näiden rikosten jälkeen

Äänestä
  • Kännikalat SDP:ssä

    Äänestä


Demareita äänestää just kaikki sellaset matala ÄO tunarit jotka uskoo ihan kaikkeen mitä maikkari ja iltasanomat sanoo

Äänestä

Ei perussuomalaiset ole missään hallituksessa. Näet pelleporukka ei kelpaa aikusten hommiin.

Äänestä
  • Kylähulluja ei tarvita hallituksessa, eli persut ei kuulu hallitukseen eikä eduskuntaan. Turha puolue.

    Äänestä

Tuo kokoonpano nyt ei ole mitenkään todennäköinen muualla kuin sinun fantasioissasi.

Äänestä

Mikään ei muutu paremmaksi ennenkuin persuja on enemmistö eduskunnasta?🤔🤨🙄

Äänestä

Samaa paskaa tulossa, vähän eri kokoonpano vain.

Äänestä

Ei Persut mihinkään hallitukseen halua, silloin menee idioottien äänet kun joutuvat tekemään sellaisia päätöksi jotka sotii lupauksia ja muita populistin vastaisia päätöksiä ja silloin menee puoluetuet.

Äänestä
  • Viimeksi hajosivat kahdesti kun piti jotain päättää- Ainoa hallitussekoilu tähän mennessä- Ai niin hallituskin hajosi , kun Halla-aho ei ollut yhteistyökykyinen kenenkään kansa. Tosi se poju on vähän kasvanut. Ja Purrakin on ihan fiksun oloinen. Tosin sillä on rajoittunut sanavarasto.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Viimeksi hajosivat kahdesti kun piti jotain päättää- Ainoa hallitussekoilu tähän mennessä- Ai niin hallituskin hajosi , kun Halla-aho ei ollut yhteistyökykyinen kenenkään kansa. Tosi se poju on vähän kasvanut. Ja Purrakin on ihan fiksun oloinen. Tosin sillä on rajoittunut sanavarasto.

    Halla-aholta petti tässä pää ja Purrakin on ollut saikulla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaiset on noin tasoissa kokoomuksen kanssa keväällä.Ei perussuomalaiset ole missään sinipunahallituksessa.Todennäköisin hallitus voisi olla Sdp,perus.keskus,rkp,ja kouvolasta tuleva uusi vallankumous puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu