Putin ratsastaa kristinuskolla, ortodoksi versiolla katolilaisuudesta.
Suomessa voimassa saksalainen versio katolisesta kristinuskosta!
👻
Uskonnot ovat oopiumivarantoja diktaattorille.
17
84
Vastaukset
- Anonyymi
Napakymppi!
- Anonyymi
Ei, kyseessä taisi olla jokin muu viihdeohjelma.
- Anonyymi
Kyllä, ja muille jotka tarvitsevat ohituskaistoja. Uskonto on kaksiteräinen miekka. Siitä on hyötyä ja haittaa.
- Anonyymi
Kahjois-Korean pullaposki Kimi ratsastaa Kommunismilla kohti Auringon laskua, ja raiskaa Japanin merta niillä ohjuksillaan. Onhan se todella fiksua tuhlata omia ohjuksiaan pommittamalla merta.
- Anonyymi
Jos se kalastaa niillä ohjuksilla ja sukellusveneet vetää troolia.
- Anonyymi
On se heivannut kommunismin pois.
- Anonyymi
Maallistunut kulttuuri ideologioineen on tuottanut maailmanhistorian suurimmat katastrofit. Kannattaisi ehkä suunnata katseita hieman enemmän niiden suuntaan. Avata tietysti silmät uskontovihamielisestä oopiumunesta ensin.
- Anonyymi
Holocaustin?
- Anonyymi
TSupsuttelevat kärypönttöjään aina saman supatuksensa kanssa, vaikka Jeesus sanoi, että rukoillessanne älkää hupattako kuin pakanat.
- Anonyymi
Maailman pitin sotien ja alistamisen aate on islam!Syntymästään asti alistanut ja kalistellut sapeliaan!
- Anonyymi
Tuli juuri tällainen ajatus mieleen, että eikös Ukrainan kannattaisi yrittää houkutella nyt Isisiä, Al gaidaa ja Talibanejakin taistelemaan puolelleen Venäjää vastaan? Eihän mikään noista järjestöistä ole ikinä ollut mikään Venäjän ystävä tai tukija.
Niin noh, joskaan ei Ukrainankaan, mutta kyllä kai ne jollain ovelalla aivopesu-stoorilla saataisiin masinoitua Ukrainan puolelle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuli juuri tällainen ajatus mieleen, että eikös Ukrainan kannattaisi yrittää houkutella nyt Isisiä, Al gaidaa ja Talibanejakin taistelemaan puolelleen Venäjää vastaan? Eihän mikään noista järjestöistä ole ikinä ollut mikään Venäjän ystävä tai tukija.
Niin noh, joskaan ei Ukrainankaan, mutta kyllä kai ne jollain ovelalla aivopesu-stoorilla saataisiin masinoitua Ukrainan puolelle.Surkea trolli.
- Anonyymi
Ne kaikki ovat seemiläisen juutalaisuskonnon oksia.
- Anonyymi
Olemme protestantteja ja lontoolaiset sorsivat protestantteja Irlannissa.
- Anonyymi
Luther:
"Juutalaisista ja heidän valheistaan"
- Anonyymi
Ompas huvittavan suurpiirteinen ja epämääräinen analyysi tältä Leninisti punikilta
- Anonyymi
Oletko siis samaa mieltä myös juutalaisuudesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658