Onko Sanna suomen versio oligarksta

Anonyymi-ap

osa halilnnollista nuolenta ja siipeilyrinkiä? Venäjä pyörii sellaisilla jengeillä,
niiden tyytyväisenä pitäminen on … ongelma.

17

55

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki kommunistit ovat aina rikastuneet varastamalla
      rikkaudet itselleen.

    • Anonyymi

      Suomen versio jong-unista.

      • Anonyymi

        Ja marinistit on Suomen putinisteja. Samanlainen silmitön palvonta loistaa heidän silmistään kuin itänaapurin kansalaisten silmissä heidän katsoessaan sankariaan.


    • Anonyymi

      Sannalla on hoviväki
      Ja seassa muutama hovinarri

    • Anonyymi

      Ei, mutta sinä olet Suomen versio kateellisesta kitisijästä.

      • Anonyymi

        Kateellinen kitisijä on vain tyhjä persläpi josta kuuluu pörinää


    • Anonyymi

      Ei ole. On vaaleilla valittu ja kautensa hyvin hoitanut. Meillä länsimaissa on myös korruptio-ongelmaa, Suomessa aika vähän. Ihan maailmankin mittaluokassa. Mutta tarkkana täytyy olla aina.

      Venäjä taas on rakentunut korruptiolle, samoin kuin entisen Neuvostoliiton maat. Latviassakin piti lääkärin vastaanotolle mennessä olla kirjan välissä seteli, koska terveydenhuolto oli Neuvostoliitossa maksutonta.

      Meillä ollaan aika tasa-arvoisia, ihmiset on oikeita ja saa sanoa, mitä ajattelee. Ja äänestää itselleen sopivat ehdokkaat. Ei tää mikään paratiisi ole, Suomi, mutta oikein hyvä paikka lapsille ja perheille ja itsellekin.

      • Anonyymi

        dilu lilu lei siellä menneisyydessä


    • Anonyymi

      Kyllä minäkin liputan länsimaisen demokratian puolesta!

    • Anonyymi

      Sanna on samanlainen omanedun tavoittelija kuin naapurimaan oligarkit. Edustaa jonkinlaista ahneuden perikuvaa jollekka muut ihmiset ovat vain pelinappuloita ja hyväksikäytettäviä omaa uraa rakentaessaan.

    • Anonyymi

      Sanna Marin pitää Venäjän Ukrainan Oligarkit oikein tyytyväisenä mut ei sitä itse ymmärrä. Naurakaa väitteelle lännen mätähammas Andreit vapaasti sillä nauru, se on vapaa

    • Anonyymi

      Jos sannan hallinto on todella luonut sähköyhtiöille
      mahdollisuuden ryöstää,
      eli kerätä miljoonia perusteetta

      SANNAN maine kasvaa,
      ja Suomen muuttuminen
      venäläistyyliseksi pajariksi
      kiihtyy.

      Tajuatteko?

      Suomesta tulee mafiayhteiskunta.

      Paha ruokkii pahaa.

    • Anonyymi

      Sanna on aika kova se kyykyttää anoja joka päivä.

      • Anonyymi

        Sanna asuu myös kansalaisten kustantamana itselleen ilmaiseksi Kesärannassa. Ei maksa lämpö, ei vesi, ei liikkuminen. Ilmaiset edustusviinat.
        Aivan kuin oligarkeilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna asuu myös kansalaisten kustantamana itselleen ilmaiseksi Kesärannassa. Ei maksa lämpö, ei vesi, ei liikkuminen. Ilmaiset edustusviinat.
        Aivan kuin oligarkeilla.

        Näin on ja anot kökkii ruoka jonoissa toiset ne vaan osaa ja toiset ei kanataa siis olla sanna joukoissa eikä anojen joukoissa.


    • Anonyymi

      Suomen Eva Peron ja Imelda Marcos.

    • Anonyymi

      Sanna Marin on kyllä eräänlainen politiikan oligarkki eli hänellä on ylivertainen määrä etuoikeuksia ja valtaa ja hänen asemansa on kohtuuton hänen henkilölohtaisiin kykyihin verrattuna.
      Talouden oligarkit ovat jollain lailla omilla kyvyillään hankkineet asemansa, Sanna on sen saanut hyvällä onnella.
      Edustava ulkonäkö, joka ei tosin mitenkään edistä kykyä toimia pääministerinä, auttaa aikana jona asiakysymykset ovat jääneet sivuseikoiksi ja pinnallisuus on riittävää.
      Sattumat joiden kautta hän asemaansa pääsi ja sopivat taustaryhmät auttoivat ja kannattelevat häntä missimaailman tapaisessa nukkepääministerin roolissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      119
      3919
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3291
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2734
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      19
      2425
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      37
      2405
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2357
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2251
    9. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2226
    10. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      28
      2161
    Aihe