Venäjä ei toivu sodasta
Anonyymi-ap
885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Venäjä hajoaa.
Sisällissotaa pukkaa:
https://www.newsweek.com/leaked-fsb-letters-civial-war-putin-allies-prigozhin-kadyrov-1760455
no molok, tiedät kyllä mitä tapahtuu, jos Prigozhin ja Kadyrov saavat merkittävää vaikutusvaltaa ohi puten, Ukrainasta ei jää mitään jäljelle. Kadyrov on jo kertaalleen vaatinut ydinaseitten käyttöä sodassa.
Ja länsi on tehnyt selväksi mitä tapahtuu jos Venäjä käyttää Ukrainassa kemiallisia, biologisia tai ydinaseita. Sen jälkeen Nato pyyhkäisee Venäjän joukot Ukrainan maaperältä. Ehkäpä se olisi sen arvoista.
Siinä tapauksessa länsi tuhoaa Venäjän armeijan Ukrainassa ja Venäjä eristetään ihmiskunnasta niin, että se romahtaa ja hajoaa.
Ei pyyhkäise, älä ole lapsellinen satuseppä. Nato ei osallistu Ukrainan sotaan muuten kuin jäsentensä asetoimituksin.
Ei länsi siihen pysty, eikä oikeasti ole halujakaan. Miksi länsi hirttäisi itsensä ukrainan takia? Syytä ei taida löytyä.
Jos Venäjä käyttäisi ydinaseita Ukrainassa, se riittäisi syyksi.