Iran. CNN. Turvajoukot raiskaavat miehiä ja naisia

Jo yli 300 kuollut Iranin mielenosoituksissa –
Iranin viranomaiset tappaneet jopa lapsia, Pekka Haavisto kertoo kovista pakotteista: ”Väkivallan käyttö nuoria ja lapsia kohtaan on törkeätä”
Iranin valtion tiedotusvälineet kertoivat Reutersin mukaan viime kuussa, että yli 46 turvallisuusjoukkoihin kuuluvaa henkilöä, mukaan lukien poliiseja, on saanut mielenosoituksissa surmansa.
Sekasorto
1254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

että ihan " törkeää. "Olipa kova lausunto viherrotalta. No eihän muslimeja uskalla arvostella, ne voi vaikka suuttua.

Äänestä

Muslimiajattelussa raiskaava mies ei ole homo, vain raiskatuksi tuleva mies. Siksi miesraiskaukset yleisiä rangaistuksia islamin maissa.

Äänestä
  • Mies raiskaa miehen kuinka tapahtuu. Tiedän ok, mutta raiskaajanhan pitää kiihoittua, siemens.. Voiko siis raiskaaja ollakkin homo.

    Äänestä

Sopii kysyä mitä Suomen turvallisuusjoukot tekisivät, jos persut mellakoisivat samalla tapaa.

Äänestä
  • Raiskaisi Soinin.

    Äänestä

  • Tuskin edes raiskaisi.

    Äänestä

Suomi ainoa maa jossa on UM homo. Typerä valinta. Ylläri maapallolla on uskontoja mitkä ei hyväksy homoja.

Äänestä

ISLAM TULEE JA KAATAA MAAILMAN

Äänestä

Lähi-idän sekä arabien maissa poliisit raiskaavat ja hyväksikäyttävät vankeja surutta, ovat aina niin tehneet. Ei mitään uutta tuossa uutisessa. Mutta silti noita ihmisiä pitäisi vaan ottaa lisää länsimaihin jostain syystä.

Äänestä
  • Nimenomaan, Haaviston puheet vaan kertoo kaksinaamaisesta valehtelusta. Ne asiat mitä hän "kauhistuu" muissa maissa on hänen suosiollisella avustuksellaan tuotu Suomeen eli HÄN HYVÄKSYY NE TEOT SUOMESSA.

    Oksennan meidän ministereille!

    Äänestä

Ihmisiä kuin muurahaisia, taitaa olla jo liikaa maailmassa, Kiinasta leviää ilkeät pöpöt ja tuhoaa osan!!😇😇

Äänestä

Onko CNN:nän turvajoukot raiskannut ja tappanut nooin paljon. Hirveeetä, täytyis tehrä jotakin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jo yli 300 kuollut Iranin mielenosoituksissa –
Iranin viranomaiset tappaneet jopa lapsia, Pekka Haavisto kertoo kovista pakotteista: ”Väkivallan käyttö nuoria ja lapsia kohtaan on törkeätä”
Iranin valtion tiedotusvälineet kertoivat Reutersin mukaan viime kuussa, että yli 46 turvallisuusjoukkoihin kuuluvaa henkilöä, mukaan lukien poliiseja, on saanut mielenosoituksissa surmansa.
Sekasorto

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu