Jo yli 300 kuollut Iranin mielenosoituksissa –
Iranin viranomaiset tappaneet jopa lapsia, Pekka Haavisto kertoo kovista pakotteista: ”Väkivallan käyttö nuoria ja lapsia kohtaan on törkeätä”
Iranin valtion tiedotusvälineet kertoivat Reutersin mukaan viime kuussa, että yli 46 turvallisuusjoukkoihin kuuluvaa henkilöä, mukaan lukien poliiseja, on saanut mielenosoituksissa surmansa.
Sekasorto
Iran. CNN. Turvajoukot raiskaavat miehiä ja naisia
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
että ihan " törkeää. "Olipa kova lausunto viherrotalta. No eihän muslimeja uskalla arvostella, ne voi vaikka suuttua.
- Anonyymi
Muslimiajattelussa raiskaava mies ei ole homo, vain raiskatuksi tuleva mies. Siksi miesraiskaukset yleisiä rangaistuksia islamin maissa.
- Anonyymi
Mies raiskaa miehen kuinka tapahtuu. Tiedän ok, mutta raiskaajanhan pitää kiihoittua, siemens.. Voiko siis raiskaaja ollakkin homo.
- Anonyymi
Sopii kysyä mitä Suomen turvallisuusjoukot tekisivät, jos persut mellakoisivat samalla tapaa.
- Anonyymi
Raiskaisi Soinin.
- Anonyymi
Tuskin edes raiskaisi.
- Anonyymi
Suomi ainoa maa jossa on UM homo. Typerä valinta. Ylläri maapallolla on uskontoja mitkä ei hyväksy homoja.
- Anonyymi
ISLAM TULEE JA KAATAA MAAILMAN
- Anonyymi
Lähi-idän sekä arabien maissa poliisit raiskaavat ja hyväksikäyttävät vankeja surutta, ovat aina niin tehneet. Ei mitään uutta tuossa uutisessa. Mutta silti noita ihmisiä pitäisi vaan ottaa lisää länsimaihin jostain syystä.
- Anonyymi
Nimenomaan, Haaviston puheet vaan kertoo kaksinaamaisesta valehtelusta. Ne asiat mitä hän "kauhistuu" muissa maissa on hänen suosiollisella avustuksellaan tuotu Suomeen eli HÄN HYVÄKSYY NE TEOT SUOMESSA.
Oksennan meidän ministereille!
- Anonyymi
Ihmisiä kuin muurahaisia, taitaa olla jo liikaa maailmassa, Kiinasta leviää ilkeät pöpöt ja tuhoaa osan!!😇😇
- Anonyymi
Onko CNN:nän turvajoukot raiskannut ja tappanut nooin paljon. Hirveeetä, täytyis tehrä jotakin
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495565Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042036Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191593Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731167
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988