kela toimeentulo tukineen yhdelle mitään 1000 vuokria maksele kun hinnat on ne itse säätäneet.
Sanomattakin selvää ettei
9
165
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän nyt taas oikein yritit kertoa? Ensinnäkin toimeentulohörhön ei kannata asua missään 1000€ vuokrilla, kun halvempiakin asuntoja löytyy. Ja sitten asumiseen saa kyllä tukea. Jos ei hommaa hallitse, niin kannattaa hakeutua edunvalvontaan, jolloin edunvalvoja hoitaa homman, että talous pysyy kunnossa. Kela ja sossu kyllä huolehtii, että rahaa tulee ja se riittää!
- Anonyymi
Toimeentulotukilaiset pitäisikin kaikki julistaa holhoukseen, missä tarmokas
virkahenkilö maksaisi vuokran sekä laskut ja loppuraha sitten annettaisiin
viikkobudjettina pienissä erissä käteen. Ei olisi enää mitään talousongelmia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimeentulotukilaiset pitäisikin kaikki julistaa holhoukseen, missä tarmokas
virkahenkilö maksaisi vuokran sekä laskut ja loppuraha sitten annettaisiin
viikkobudjettina pienissä erissä käteen. Ei olisi enää mitään talousongelmia.Voi miettiä sitten juoko vai ei :s
- Anonyymi
OTTANETTE HUOMIOON...ELVISTELIJÄ ON ASETETTU VARARIKKOON....ELI EI TULE LAINARAHAA ENÄÄ, KAIKKI OVAT PERSEAUKISTA....MUUTTAKAA HURTTAAN.......SÄHKÖKIN MAKSAA KYMPIN KWH.
- Anonyymi
ELVISTELIJÄKÖ SE AJOI SUOMEN TALOUDEN KONKURSIIN JA KANSANMURHAAN.
- Anonyymi
No ei pärjää. Sanna marinkin joutui hakemaan aamiarahaa 1000 e kun edut ja palkat ei riitä.
Jokaisen pitää itse sanella omat tarpeet, meillä se olisi 9 tonnia kuusssa, jotta elettäs hyvää elämää. Sanna varmaan 50 000 eikä hälle riitä sekään.- Anonyymi
Työmatkojakaan ei pysty itse makseleen, yhteiskunnan taksi hakee ja vie naikkosen joka aamu kotoa töihin ja takasin. Aika säälittävää, kun kaikki edut haetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Työmatkojakaan ei pysty itse makseleen, yhteiskunnan taksi hakee ja vie naikkosen joka aamu kotoa töihin ja takasin. Aika säälittävää, kun kaikki edut haetaan.
Kuka pystyy hehee hohoo aktiiv malli hohooo
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1486781MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny635903Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.884539NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1004466Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1614280Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941660- 4021556
- 821369
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301355Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411131