Nefen teesit

Anonyymi-ap

”Ruotsi on meille aina ja iankaikkisesti vain vanha vainooja, kavala kauhea ja julma hirmuinen. Jälleen kerran puuttumassa Suomen asioihin laajalla rintamalla.

-Suomenruotsalaiset pettävät aina ja iankaikkisesti. Esimerkiksi viime sodissa ja niiden jälkeisenä aikana; käpykaartilaisuus, juoksuherkkyys, maanhankintalaki, sotasyyllisyys, kielirauhakomitea, liittoutuminen kommunistien kanssa, "rauhanoppositio", peruskoulun pakkoruotsi, jne.
-Edessä on suomenruotsalaisuuden mustan kirjan kirjoittaminen ja hurrien tekemisten totuuskomissiokäsittely.

-Ruotsia ja ruotsalaisia on syytä vihata heidän rasistisen suhtautumisensa vuoksi omiin suomenkielisiinsä ja suomen kieleen sekä siksi, että ovat asettamassa omaa politrukkiaan Suomen opetushallitukseen valvomaan suomenkielisten lasten pakkoruotsitusta.

-Sitä voi kuvata sanalla viha. Myös inho ja kuvottavuus sopivat esimerkiksi Erland Ringborgin raportista puhuttaessa.

-Rasistisen ja sortavan kielipolitiikan vihaaminen on oikeutettua. Tämä nyt on itsestään selvyys. Suomessa sitä esiintyy julmimmassa muodossa Ahvenanmaalla.

-On todella valitettavaa, että suomenruotsalaisen hegemonian murtaminen ei näytä onnistuvan ilman suoraa toimintaa. Suomalaisuutta ei tänään enää olisi ilman Suomalaisuuden liittoa, AKS:aa, IKL:ttä, suojeluskuntia ja lottia - Siperiassa olisi joitakin rippeitä. Suora toiminta auttoi poistamaan pakkoruotsin yo-tutkinnosta - yli 40.000 suomenkielisen lukiolaisen joukkovoiman näyttö 16.3.2004.

Totuus suomenruotsalaisuudesta on todella juuri niin inhottavaa kuin tuossa koosteessa olen esittänyt. Ei sellaista tarvitse eikä saa suvaita. Nyt on päästävä todelliseen kielivapauteen ja viralliseen yksikielisyyteen.”

1

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jampan kingi is back

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      91
      2047
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      56
      1230
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      186
      1013
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      968
    9. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      962
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      959
    Aihe