Likasanko, kaikkien aikojen suurin PELLE

Anonyymi-ap

Lukašenka: Sodan päättyminen "Ukrainan vastuulla" Valko-Venäjän autoritäärinen presidentti Aleksandr Lukašenka on herättänyt vihaa lausunnollaan, jonka mukaan Ukrainan sodan päättyminen on "Ukrainan vastuulla". Asiasta kertoo brittilehti The Guardian.

Lukašenkan mukaan "kaikki on nyt Ukrainan käsissä, mikäli he eivät halua valtavan määrän ihmisiä kuolevan". Presidentti lisäsi, että mikäli Ukraina ei "lopeta", olisi pian edessä maan "täydellinen tuhoutuminen".

Hän jatkoi maalailuaan esittäen Ukrainan suhteiden tulevan pian olemaan kuin suhteet Saksaan toisen maailmansodan jälkeen. presidentin mukaan "kaikki asiat tultaisiin sovittamaan".

Ukrainan sisäministerin neuvonantaja Anton Gerashchenko tviittasi pian vastauksensa lausuntoon, kutsuen Lukašenkan kuvausta "absurdiksi teatteriksi".

11

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi halavattu, mikä älyn jättiläinen. Mitähän diilejä on Putinin kanssa tehnyt?

    • Anonyymi

      Saksan Scholz kuuluu samaan sarjaan.

    • Anonyymi

      PUTTEHAN TOIN ON LAITTANUT ASIALLE

      PUTTE PELKÄÄ KOSKAS MOSKOVASSA IKKUNAT HELISEVÄT

      VENÄJÄ ON NYT TÄYESSÄ PAKOKAUHUSSAH

      • Anonyymi

        Sanna Marin on voitonvarma , Suomesta loppuu talvella sähkö , Venäjältä saisi ostaa , mutta Sanna Marin kieltää kaupan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna Marin on voitonvarma , Suomesta loppuu talvella sähkö , Venäjältä saisi ostaa , mutta Sanna Marin kieltää kaupan.

        Suomesta ei lopu sähkö ja venäjältä ei osteta enää koskaan mitään eikä osta myöskään muu EU. Siinä venäläisillä mietittävää jotka jo ehti tottua viettämään lomia Välimerellä. Sinne ei asiaa tulevaisuudessa. Sinne ei nääs mulkkuryssien rahat tule riittämään.


    • Anonyymi

      Sanna Marin puollustaa Ukrainan kansan kurittamista ja verisen sodan jatkamista missä ihmisiä kuolee.Sanna Marin toimittaa Ukrainan sotilaille Suomiaseita , millä Ukrainan AZOV urhot surmaavat Ukrainan naisia ja lapsia sairaaloissa ja kouluissa.
      Sanna Marinin kädet ovat Ukrainan lasten veren tahrimat , ovatko jopa ihmisoikeusrikollisen kädet?

      • Anonyymi

        Et kai luule, että noin paksua paskaa Suomessa uskoo kukaan? Millaisia imbesillejä sinne trollitehtaalle oikein otetaan hommiin.

        Putinin Venäjä on syyllinen kaikkiin ihmisuhreihin Ukrainan sodassa, ja Venäjä tulee maksamaan siitä kovan hinnan.


      • Anonyymi

        Kyllä, kyllä. Suomi tukee 100% Ukrainaa kuten kaikki EU-maat ja Natomaat. Ei pienintäkään epäselvyyttä kuka voittaa tämän sodan. Keväällä ryssät on jo poistettu koko Ukrainan alueelta. Tammikuu alussa Ukrainalla on käytössä jo pitkän kantaman ohjusjärjestelmät ja silloin myös Moskova ottaa osumaa. On paljon takaisin maksettavaa.


    • Anonyymi

      Miksi media tukee Sanna Marinin valheita ja rötöksiä?
      Onko media osa rikollist toimintaa?

      • Anonyymi

        Putin hirtetään Kremlissä keväällä 2023


    • Anonyymi

      Likasanko ja meetuveetevi eivät petä. kun suu aukeaa voi odottaa älyvapaata kommenttia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      293
      6859
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      254
      6394
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      45
      5733
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      162
      5088
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      49
      3917
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      225
      3835
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3529
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      18
      3233
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      48
      3200
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      376
      2981
    Aihe