Uskomatonta että erityisesti länsimaissa Suomi mukaanlukien päädyttiin totaaliseen dystopiaan tartuntoja, sairastumista ja THL Sampo tilastojen sekä ylikuolleisuuden perusteella myös vakavia oireita ja kuolemia estämättämien "rokotteiden" avulla toteutetuilla koronapasseilla eli kulkutaudin levitysluvilla, jotka olivat pikemminkin kuin polttoainetta: bensaa, alkoholia tai suoranaista napalmia koronaroihuun. Sen lisäksi että ne rikkoivat räikeästi perustuslakia, kansalaisten perusoikeuksia ja yhdenvertaisuutta, ollen kuin Apartheid-järjestelmä. Tämä kaikki vain ja ainoastaan talouden ja vapaan liikkuvuuden "vanhan normaalin" takia, jotta pahimmat koronatartuntalinkobisnekset voitiin pitää auki ja asiakkaissa kaverikapitalistien bisnesten takia, ja maailmanlopun bailaajat ja matkailijat saivat juosta ja parveilla vapaasti huolimatta globaalisti riehuvasta pandemiasta. "Keisarin uudet vaatteet" mukaelma - Illuusio turvallisuudesta mennä ja kuluttaa talouden ja bisnesten aukipitämiseksi, siis rahan takia. Edelleen G20 maiden Balin kokouksessa globaali eliitti hekumoi koronapassin jatkeesta "terveyspassista", jonka avulla talous ja matkailu voivat pyöriä normaalisti pandemioiden riehumisesta huolimatta. Ihmisiin truutataan ties mitä jopa EU-mepeiltä salattua mRNA-tiedemehua säännöllisin annoksiin ja annetaan takuu turvasta juosta ja kuluttaa huolimatta siitä että ihmistä lakoaa ja ylikuolleisuus lisääntyy ja syntyvyys laskee. Kapitaali-imperiumi on menettänyt järkensä mammonan epäjumalan palvonnan alttarilla. Kaikki ollaan valmiit uhraamaan rahan takia.
Viime vuoden passipsykoosit - Veikkan ettei opittu mitään
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Viime vuonna tähän aikaan useiden "hyvien ihmisten" toimesta oli täysin okei sulkea passittomat ulos tapahtumista, ravintoloista, harrastuksista, kirkon kauneimmista joululauluista, uimahallista ja useasta muusta paikasta. Nyt he eivät halua enää muistaa koko aikaa aivan kuin sitä ei olisi tapahtunut ollenkaan.
- Anonyymi
Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.
Tää on kyllä kova. Hampain ja kynsin pidetään kiinni käskyistä, vaikka selvästi omakin pää alkaa rakoilemaan.
Tämä tapaus nyt on ääriesimerkki, mutta minun nuoruudessani oli naisillakin jopa isommat kivekset oman ajattelun suhteen kuin nykyään tuntuu olevan edes miehillä.
- Anonyymi
Näitä on hyvä muistaa kun vaaleja tulee. Täysin vaarallisen tyhmiä ihmisiä kokoomuksessa ja hallituspuolueissa.
Ihan idiootteja. - Anonyymi
Kiinalaista järjestelmää ajetaan Suomeen😂🤣
- Anonyymi
Harmi ettei kansa tee mitään estääkseen sitä. Mielissään ottavat kaikenmaan hommelit käyttöönsä enempiä ajattelematta.
Pyykkituvan varaukseenkin tarvitsee sovelluksen johon pankkikortti pitäs liittää. Mieletöntä. Usein on vanha keino parempi kuin pussillinen uusia.
Valvonta ja kontrollointiyhteiskunta on seuraava tavoite. Useimmat raataa nälkäpalkalla ja erittäin harvat siitä hyötyvät ruhtinaallisesti. Hyvinvointivaltiota ei enää ole kuin hyötyjille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?374032- 1003554
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1113480- 783215
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m883194Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862865- 362650
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472529- 692523
- 972312