Uskomatonta että erityisesti länsimaissa Suomi mukaanlukien päädyttiin totaaliseen dystopiaan tartuntoja, sairastumista ja THL Sampo tilastojen sekä ylikuolleisuuden perusteella myös vakavia oireita ja kuolemia estämättämien "rokotteiden" avulla toteutetuilla koronapasseilla eli kulkutaudin levitysluvilla, jotka olivat pikemminkin kuin polttoainetta: bensaa, alkoholia tai suoranaista napalmia koronaroihuun. Sen lisäksi että ne rikkoivat räikeästi perustuslakia, kansalaisten perusoikeuksia ja yhdenvertaisuutta, ollen kuin Apartheid-järjestelmä. Tämä kaikki vain ja ainoastaan talouden ja vapaan liikkuvuuden "vanhan normaalin" takia, jotta pahimmat koronatartuntalinkobisnekset voitiin pitää auki ja asiakkaissa kaverikapitalistien bisnesten takia, ja maailmanlopun bailaajat ja matkailijat saivat juosta ja parveilla vapaasti huolimatta globaalisti riehuvasta pandemiasta. "Keisarin uudet vaatteet" mukaelma - Illuusio turvallisuudesta mennä ja kuluttaa talouden ja bisnesten aukipitämiseksi, siis rahan takia. Edelleen G20 maiden Balin kokouksessa globaali eliitti hekumoi koronapassin jatkeesta "terveyspassista", jonka avulla talous ja matkailu voivat pyöriä normaalisti pandemioiden riehumisesta huolimatta. Ihmisiin truutataan ties mitä jopa EU-mepeiltä salattua mRNA-tiedemehua säännöllisin annoksiin ja annetaan takuu turvasta juosta ja kuluttaa huolimatta siitä että ihmistä lakoaa ja ylikuolleisuus lisääntyy ja syntyvyys laskee. Kapitaali-imperiumi on menettänyt järkensä mammonan epäjumalan palvonnan alttarilla. Kaikki ollaan valmiit uhraamaan rahan takia.
Viime vuoden passipsykoosit - Veikkan ettei opittu mitään
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Viime vuonna tähän aikaan useiden "hyvien ihmisten" toimesta oli täysin okei sulkea passittomat ulos tapahtumista, ravintoloista, harrastuksista, kirkon kauneimmista joululauluista, uimahallista ja useasta muusta paikasta. Nyt he eivät halua enää muistaa koko aikaa aivan kuin sitä ei olisi tapahtunut ollenkaan.
- Anonyymi
Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.
Tää on kyllä kova. Hampain ja kynsin pidetään kiinni käskyistä, vaikka selvästi omakin pää alkaa rakoilemaan.
Tämä tapaus nyt on ääriesimerkki, mutta minun nuoruudessani oli naisillakin jopa isommat kivekset oman ajattelun suhteen kuin nykyään tuntuu olevan edes miehillä.
- Anonyymi
Näitä on hyvä muistaa kun vaaleja tulee. Täysin vaarallisen tyhmiä ihmisiä kokoomuksessa ja hallituspuolueissa.
Ihan idiootteja. - Anonyymi
Kiinalaista järjestelmää ajetaan Suomeen😂🤣
- Anonyymi
Harmi ettei kansa tee mitään estääkseen sitä. Mielissään ottavat kaikenmaan hommelit käyttöönsä enempiä ajattelematta.
Pyykkituvan varaukseenkin tarvitsee sovelluksen johon pankkikortti pitäs liittää. Mieletöntä. Usein on vanha keino parempi kuin pussillinen uusia.
Valvonta ja kontrollointiyhteiskunta on seuraava tavoite. Useimmat raataa nälkäpalkalla ja erittäin harvat siitä hyötyvät ruhtinaallisesti. Hyvinvointivaltiota ei enää ole kuin hyötyjille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937808
- 403732
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241190
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321043Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28993Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31782Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10740