Viime vuoden passipsykoosit - Veikkan ettei opittu mitään

Anonyymi-ap

Uskomatonta että erityisesti länsimaissa Suomi mukaanlukien päädyttiin totaaliseen dystopiaan tartuntoja, sairastumista ja THL Sampo tilastojen sekä ylikuolleisuuden perusteella myös vakavia oireita ja kuolemia estämättämien "rokotteiden" avulla toteutetuilla koronapasseilla eli kulkutaudin levitysluvilla, jotka olivat pikemminkin kuin polttoainetta: bensaa, alkoholia tai suoranaista napalmia koronaroihuun. Sen lisäksi että ne rikkoivat räikeästi perustuslakia, kansalaisten perusoikeuksia ja yhdenvertaisuutta, ollen kuin Apartheid-järjestelmä. Tämä kaikki vain ja ainoastaan talouden ja vapaan liikkuvuuden "vanhan normaalin" takia, jotta pahimmat koronatartuntalinkobisnekset voitiin pitää auki ja asiakkaissa kaverikapitalistien bisnesten takia, ja maailmanlopun bailaajat ja matkailijat saivat juosta ja parveilla vapaasti huolimatta globaalisti riehuvasta pandemiasta. "Keisarin uudet vaatteet" mukaelma - Illuusio turvallisuudesta mennä ja kuluttaa talouden ja bisnesten aukipitämiseksi, siis rahan takia. Edelleen G20 maiden Balin kokouksessa globaali eliitti hekumoi koronapassin jatkeesta "terveyspassista", jonka avulla talous ja matkailu voivat pyöriä normaalisti pandemioiden riehumisesta huolimatta. Ihmisiin truutataan ties mitä jopa EU-mepeiltä salattua mRNA-tiedemehua säännöllisin annoksiin ja annetaan takuu turvasta juosta ja kuluttaa huolimatta siitä että ihmistä lakoaa ja ylikuolleisuus lisääntyy ja syntyvyys laskee. Kapitaali-imperiumi on menettänyt järkensä mammonan epäjumalan palvonnan alttarilla. Kaikki ollaan valmiit uhraamaan rahan takia.

7

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viime vuonna tähän aikaan useiden "hyvien ihmisten" toimesta oli täysin okei sulkea passittomat ulos tapahtumista, ravintoloista, harrastuksista, kirkon kauneimmista joululauluista, uimahallista ja useasta muusta paikasta. Nyt he eivät halua enää muistaa koko aikaa aivan kuin sitä ei olisi tapahtunut ollenkaan.

      • Anonyymi

        Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Orpo ja kokoomus sekä Hjalliksen liike nyt halusi passit jopa työpaikoille ja Alkossa käynnin ehdoksi.

        Tää on kyllä kova. Hampain ja kynsin pidetään kiinni käskyistä, vaikka selvästi omakin pää alkaa rakoilemaan.

        Tämä tapaus nyt on ääriesimerkki, mutta minun nuoruudessani oli naisillakin jopa isommat kivekset oman ajattelun suhteen kuin nykyään tuntuu olevan edes miehillä.


    • Anonyymi

      Näitä on hyvä muistaa kun vaaleja tulee. Täysin vaarallisen tyhmiä ihmisiä kokoomuksessa ja hallituspuolueissa.
      Ihan idiootteja.

    • Anonyymi

      Kiinalaista järjestelmää ajetaan Suomeen😂🤣

      • Anonyymi

        Harmi ettei kansa tee mitään estääkseen sitä. Mielissään ottavat kaikenmaan hommelit käyttöönsä enempiä ajattelematta.
        Pyykkituvan varaukseenkin tarvitsee sovelluksen johon pankkikortti pitäs liittää. Mieletöntä. Usein on vanha keino parempi kuin pussillinen uusia.
        Valvonta ja kontrollointiyhteiskunta on seuraava tavoite. Useimmat raataa nälkäpalkalla ja erittäin harvat siitä hyötyvät ruhtinaallisesti. Hyvinvointivaltiota ei enää ole kuin hyötyjille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2292
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      808
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      751
    Aihe