Jotkut naiset ajattelee vain itseään

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009225709.html
"Nuori nainen tuomittiin ehdolliseen vankeuteen törkeästä eläinsuojelu­rikoksesta. Lisäksi hänet määrättiin eläintenpitokieltoon vuoteen 2032 saakka.
Näky vuokra-asunnossa oli järkyttävä. Joka puolella asunnossa oli ulosteita ja roskaa. Eteiskäytävä oli täynnä postia ja käytävän päässä makasi iso musta koira kuolleena. Toinen pienempi koira löytyi kuolleena olohuoneen suunnalta.
Poliisikuulusteluissa nainen kertoi moneen kertaan ajatelleensa, että hänen pitää mennä asunnolle huolehtimaan koiristaan, mutta ei ollut sitä saanut tehtyä. Töissä käynyt nainen asusteli kuukausia tuttaviensa ja vanhempiensa luona käymättä asunnolla.
– En osaa sanoa mitään järkevää syytä miksi jätin huolehtimatta koirista, nainen kertoi poliisikuulustelussa.
– Koirat vain unohtuivat. Ajattelin monta kertaa, että hakisin koirat asunnosta, mutta olen uskotellut itselleni, että koirilla on kaikki hyvin. Nyt kun asia on tullut esille, niin olen tajunnut, että olen tehnyt väärin, nainen kertoi tilanteesta kuulustelijalle."

Näinhän se aina on, että vasta sitten, kun jää kiinni, niin on niin katuvaa naista että, mutta siihen asti, kun ei ole kiinni jäänyt, niin tuskinpa on koiria ajatellut.
Tuollaiselle naiselle elinikäinen eäintenpitokileto ja sopiva rangasitus olisi pitää nälässä muutaman kuukauden,
Jos eläimen hankkii, niin siitä pitää myös huolehtia, koska se on vapaaehtoinen hankinta.
En minäkään hanki koiraa tai kissaa, kun minulla on niin paljon muuta tekemistä, ettei olisi aikaa lenkkeilyttää koiraa 3x päivässä.

5

111

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Havainto lenkittäjistä...kuullut monelta että, jos minulla ei olisi koiraa en kävisi ulkona varmaan ikinä...
      Kuitenkaan ei olla, koiran kanssa ulkona, kuin pieni hetki kerralla...

    • Anonyymi

      Tommosii ne korkeastikoulutetut jännäjennat on ja korkeastikoulutetut jännämiehet käy panemassa kuollutta koiraa jännää elämää ja sama jännämies panee lapsia ja tinderissä haluttua seuraa korkeastikoulutetuille jännäjennoil voi mitä elämää

    • Sairautta ei voi hoitaa raastuvassa. 🌹👀

    • Anonyymi

      Joakua on pakko ajatella vain jalkoja tai vciiksiä

      t. Jalaton Joensuusta, sieltä suihkulähteiden luota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      130
      1166
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1043
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      788
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      577
    5. 46
      561
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      521
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      493
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      26
      462
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      15
      452
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      37
      438
    Aihe