Taas venäläistä teatteria

Putin tapasi muka sotilaiden äitejä. Hekoheko. Eipä vaan tavannut.

Koko esitys oli täyttä teatteria, joka sana ja jokainen osallistuja etukäteen päätetty ja valittu. Pelkästään Kremlin palveluksessa erilaisissa korkeissa viroissa työskenteleviä naisia, jotka tunnettiin kiihkeinä sodan, anteeksi siis Erikoisoperaation kannattajina.

Kukaan oikea äiti jonka poika oikeasti pakkovärvätty rintamalle ei päässyt osallistumaan, vain Kremlin palkolliset sotahaukat.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

on kyllä omituinen ihminen toi venäläinen ihan kun ei olisi edes samaa lajia...

Äänestä
  • Ei ne olekaan. Kaikki ovat jotenkin vajaita.
    Luulen että se johtuu siitä kun kaikki ovat aina vodkahuuruissaan. Ei synny terveitä lapsia.

    Äänestä

Siinä virren sanat kohdillaan ja pitäisi esittää joka ainoan Eduskunnan kyselytunnin alkaessa ja joka sunnuntai kaikissa kirkoissa myös noissa radioitavissa saarnoissa olisi muistutus asiasta paikallaan.

Äänestä

Terroristijohtaja putler tapasi naisia, joilla ei oikeasti ole yhtään lasta.

Äänestä

Luulisi tuon itselleen valehtelun vaikuttavan noiden näyttelijöiden kaaliin.

Äänestä

Eipä äidit aikanaan varmaan suomessakaan suomen senhetkisiä päättäjiä syyttäneet kuolleista pojistaan.

Joten eiköhän ne äidit tuolla pidä ukrainalaisia syyllisenä tapahtumiin.

Äänestä

Kyllä oikeat maatuskat, olisivat nuijineet pikku pulterin ruvelle.

Äänestä
  • Ukon kunto alkaa uutisten mukaan olla jo niin huono, että olisi ollut judotaustastaan huolimatta helpohko vastus tappelussa.

    Äänestä

Olihan putler pallinaama vaikeana kun joutu pyörittelemään sanoja, tyhjiä lauseita, muka tuntee äitien tuskan. Hah, tunne mitään toi psykopaatti. Järkyttävää teatteria koko näytös, yhdessäkään tossa joukossa ollut mitään todellista !

Äänestä
  • Putler tuntee kuten entinen fakiiri joka pisti toista neulalla persuuksiin tuntematta itse mitään kipua.

    Äänestä

Usean viikon karanteenin jälkeen äitylit näyttivät helpottuneilta ihmekumma.

Äänestä

En tiedä meniskö äidit tapaamaan Putinia joka on tapattanu heidän poikanssa älytöntä sotaa käydes! Oliko naiset???

Äänestä
  • Keisari Galigula pakotti lapsen vanhemmat luokseen illlalliselle sen jälkeen, kun olivat joutuneet katsomaan kuinka lapsi kiduttamalla murhattiin.

    Ehkä Putler on lukenut tarkkaan myös galigulansa siinä missä Mein Kampfinsa?

    Äänestä

Venäjällä kaikki valehtelevat kaikesta, koska totuuden puhuminen on lailla kiellettyä ja siitä saa 15 vuotta vankeutta, ellei sitä ennen putoa ikkunasta.

Venäjän on valheen valtakunta ja pahuuden valtakunta. Terroristivaltio täynnä saatanallista pahuutta ja saatanallisen pahoja ihmisiä.

Äänestä

Iranissa ja Kiinassa osoitetaan mieltä vaikka henkenlähtö voi olla tiedossa. Venäjällä porukka vain sulkee silmänsä, korvansa ja suunsa, kunnes tippuvat jyrkänteeltä alas. Tyhmiä nuo venäläiset.

Äänestä

Tyypillistä natsiteatteria! Hitlerilläkin oli teatterikaupunki Theresienstadt, jossa juutalaiset muka viettivät rattoisaa elämää.
Tuo Kremlin natsi-fuhrer Putler on ammentanut kaiken pahuusoppinsa Hitleriltä ja Stalinilta.
Joko pian natsi- Venäjä erotetaan Yk:sta?

Äänestä

Elokuvissa keisari ois hukkunu mutsien keskelle. Ja lapset ois saanu jauhelihaa.

Äänestä

Hienosti tuo Putin jaksaa myös PR hommia tehdä. Itseä ei ainakaan kiinnostaisi tuollaiset lisätyöt jos pitäs suunnitella ukraialaisten tappamisia ja raiskaamisia tunti tolkulla päivittäin.
Ja kantaa viellä vastuu siittä.

Äänestä
  • Mutta eihän tuo natsirunkku mistään muusta vastuuta tunne kuin omasta hyvinvoinnistaan. Ihmishengellä ei tuolle psykopaatille ole mitään merkitystä. Paitsi omallaaan.

    Äänestä

Miten tyhmä pitää ihmisen olla, että uskoo kaikki venäläisten ilmiselvät valheet ja naurettavan huonot teatterit? Jossain debiilin tai imbesillin tasolla? Ilmeisesti valtaosa venäläisistä on älyllisesti jälkeenjääneitä. Kuten myös kotimaiset putinisti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin tapasi muka sotilaiden äitejä. Hekoheko. Eipä vaan tavannut.

Koko esitys oli täyttä teatteria, joka sana ja jokainen osallistuja etukäteen päätetty ja valittu. Pelkästään Kremlin palveluksessa erilaisissa korkeissa viroissa työskenteleviä naisia, jotka tunnettiin kiihkeinä sodan, anteeksi siis Erikoisoperaation kannattajina.

Kukaan oikea äiti jonka poika oikeasti pakkovärvätty rintamalle ei päässyt osallistumaan, vain Kremlin palkolliset sotahaukat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu