Ex vapaamuurari P.Jotuni antoi haastattelun ennen kuolemaansa vuonna 2007.
Kuuntelin haastattelun eilen ja huomasin kuinka paljon vapaamuurareilla on yhteyksiä jehovantodistajiin.
Jo peruslähtökohdassa on huomattavat yhteydet.
1. Vapaamuurarit ovat ihmiskunnan eliittiä.
2. Ovat röyhkeitä eliittiasemastaan.
3. Vapaamuurariudesta on vaikea luopua. Fyysisesti helpompaa kuin henkisesti/ hengellisesti.
4. Jos eroat, yhteys katkeaa vanhoihin ystäviin.
5. Käyttävät jäsenistään termiä, veljet.
6. Oikeita kristittyjä, jotka kantavat nimeä Jeesus pitää halveksua ja vihata. Ja jos nyt ei aivan vihata, niin ainakin heistä pitää erottautua.
7. Loppupeleissä jumalaksi paljastuu Lusifer.
P.Jotuni, vapaamuurarit ja jehovan todistajat
15
474
Vastaukset
- Anonyymi
Kummatkin valitsevat itse itsensä eliittiin.
JT hallintoelin valitsee itse itsensä 144.000:een.
Vapaamuurarit muuten vaan kun ovat koulutettuja.
Vapaamuurarit ovat nyt jo yhteiskunnan päättävissä elimissä. JT hallintoelin sitten myöhemmin.
Jeesuksella ei ole asiassa osaa eikä arpaa. - Anonyymi
"7. Loppupeleissä jumalaksi paljastuu Lusifer."
JT:ssä tätä ei edes paljasteta. Ai Lusifer? Enemminkin Penisylvaanian vuoden 1914 Peräilmasuvereeni tase russel.
- Anonyymi
Oppeja lukeneena täytyy sanoa että Tatse-sedällä oli kyllä vilkas mielikuvitus, jopa vilkkaampi kuin kookoolla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oppeja lukeneena täytyy sanoa että Tatse-sedällä oli kyllä vilkas mielikuvitus, jopa vilkkaampi kuin kookoolla
Taze setä piti v-muurareita veljinä. Osoittaa ainakin jonkinlaisen yhteyden.
Taze setä kuoli oudoissa olosuhteissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taze setä piti v-muurareita veljinä. Osoittaa ainakin jonkinlaisen yhteyden.
Taze setä kuoli oudoissa olosuhteissa.Taze-setä oli jonkinlainen wannabe-vapaamuurari. Sen aikainen symboliikkakin oli yksi-yhteen samalaista.
- Anonyymi
Onneksi hyväveli rakastaa lapsia vähän liikakin.. https://tokentube.net/v/1493901646/Vapaamuurarit-raiskaavat-ja-murhaavat-lapsia
- Anonyymi
Salavaaran kikkelikalle oli viimeiset vuotensa kuuro.
- Anonyymi
Kalle johti Vartiotornin tutkistelua näppituntumalla. Toivosen P. Reikärauli on onneksi lopettanut sentään kirjoittelunsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kalle johti Vartiotornin tutkistelua näppituntumalla. Toivosen P. Reikärauli on onneksi lopettanut sentään kirjoittelunsa.
Trogenin kyrpä-Kaj lienee jo eläkkeellä hänkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trogenin kyrpä-Kaj lienee jo eläkkeellä hänkin.
Pohjolan Olavi on myös kyrpä. Että tiedoksi, jos joku ei tiennyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pohjolan Olavi on myös kyrpä. Että tiedoksi, jos joku ei tiennyt.
Rantsin kyrpä-leo ja luukkosen mulkku-juha olivat tuiran seurakunnan "koviksia", gorilloita paimennuskäynnillä. Manan majoilla taitaa kumpikin ikämies jo olla.
- Anonyymi
144 000 tuhatta ovat valehtelemattomia.
Katso ilm. 14:5
Siten ei pidä samana päivänäkään puhua lahkolaisista, jotka ovat valehtelulleen omaksuneet oikein oman lahkoslangi-ilmauksensakin, teokraattinen sodankäynti- Anonyymi
Niinpä näkyy olevan.
Ilmestyskirja 14:5 eikä heidän suussaan ole valhetta havaittu; he ovat tahrattomat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä näkyy olevan.
Ilmestyskirja 14:5 eikä heidän suussaan ole valhetta havaittu; he ovat tahrattomat.Sensuroivaa mainosvaltuutettua taas ottaa päähän kun lahkoa ei yhtään kehuta.
Mutta miksi pitäisi, kun siihen ei ole aihetta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Syöksit minut syvälle masennukseen
Olit se suurin syy suruuni, jos olen rehellinen. Mutta ethän voinut tietää. Et voinut tietää, että poljit rikkimennyttä. Mielestäni et ollut rehelline2772720Yhä useammat miehet jäävät ilman seksikumppania
Seksuaalinen yksinäisyys on myös yhteiskunnallinen ongelma: https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009348479.html?share=e7236ee8014c17d4d350174fb6afe0073651853- 541457
Horoskooppi: Skorpionilla maltti on valttia, rapu kohtaa muutoksia, leijonalle apua epävarmuuteen...
Uskotko horoskooppeihin? Lue tästä päivän horoskooppi ja katso, pitääkö se paikkaansa... Klikkaa: https://www.suomi24.fi/viihde/horoskooppi-skorpion181399Ökymenoa Monacossa! Valtteri Bottas esittelee harvoin julkisuudessa nähdyn Tiffany-rakkaansa tv:ssä
No nyt on ökyä… F1-kuski Valtteri Bottas kutsui Maria Veitolan yökylään luksuskohteena ja rikkaiden asuinpaikkana tunnettuun Monacoon. Tiedossa mm.201398PERUSSUOMALAISET HALPA-HALLILLA
On varmaa tietoa, että huomenna lauantaina on Haapaveden Halpa-Hallin edessä klo 10 alkaen tavattavissa perussuomalaisten eduskuntavaaliehdokkaita läh3031255Neljä lasta! Minttu Murphy-Kaulanen rehellisenä uusperheestä Sampon kanssa: "Me ei olla pidetty..."
Lapset on lahja. Tsemppiä suurperhe-elämään Minttu ja Sampo! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/nelja-lasta-minttu-murphy-kaulanen-rehellisena-141137Martina ei viihdy kotona!
Montako päivää ehti Martina olla kotona ennen kuin oli taas menossa. Tällä kertaa sentään koira mukanaan mutta loput perheestä jäi taas muiden hoidet3281132- 47860
Mitä jos...
Lähdetään autoajelulle joskus. Puhutaan aamuyöhön ja katsotaan voisimmeko olla joskus "me". Sopisiko tämä miehelle? PS. Minä ajan, koska sinä ajaisit60848