Paha sai palkkansa.
Sateenkaari Saksa tippui.
Anonyymi-ap
2483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Neuerin sairas hihanauha kostautui. Huraa!
"sairas hihanauha kostautui"
oli siis hihanauha tärkeämpi kuin jalkkis matsi.
..saksa ulkona jo nyt, uskomatonta.
Kun edustaa pahuutta ansaitsee tippua.
Go woke, go broke -sanonta sopii tähänkin. Ihmiset on aivopesty kannattamaan heikkoutta ja degeneraatiota. Silläkö muka on historiassa voitettu yhtään mitään?
Hienoa, että tuo Saksan suvakkihomomulattijoukkue tippui. Vuoden paras urheilu-uutinen!!!
Vahva komppaus.
Taitaa olla Siemens vastuussa Saksankin jalkapalloprojektista, kun tuli näin nopea ja näin paskainen loppu.
Meillä Siemens ei saa edes tavallisia voimalan vesipumppuja kestämään, vaikka 17 vuotta on jo laitosta rakennettu.
Varkaina Saksalaiset hyviä , Venäjältä varasti kaasuputket ja Suomelta Uniperin ja 2500MW vihreää sähköä.
Sellaisia on Saksalaiset.
Keskittyivät itkemään sateenkaarinauhoista pelaamisen sijaan. Voiko muuta odottaakaan? Go woke, go broke.
Se voittamiseen vaadittava käytös on aivan jotain muuta kuin homouden ylistämistä ja heikkouden suosimista, jota länsimaa on täynnä nykyään.
Juuri niin. Osuit asian ytimeen. Olis jättänyt hinureiden ja lepakoiden ylistämisen vähemmälle ja keskittyneet pelaamiseen niin olisivat jatkossa.
Tekisivät nyt edes tuon Olkiluodon valmiiksi.
Normaaleina aikoina ennen ei pistetty kaupunkeja paskaksi jos hävittiin, nykyään matut laittavat vaikka voittotilanteessa.
Oli tulos mikä hyvänsä.
Hail Hitler!
On se ihanaa
Qatarin kisoja mollaavista seitsemästä provokaattorimaasta vain Hollanti ja Englanti jatkavat. Saksan ohella Tanskakin tippui sekä Saudi-Arabia. Ihmeesti USA:ta ei oltu listattu provokaattorimaihin ja USA:laisia faneja onkin paljon katsomoissa iloitsemassa kisoista. Muista provokaattorimaista Arabiemiraatit eikä Israel päässeet edes kisoihin. Ihmeesti Saudit on listattu Qataria vastustaviin provokaattoreihin. Saas nähä voittaako Englanti tai Hollanti vai saavatko kisatunnelman pilaamista yrittäneet provokaattorimaat nenilleen.
Onko enkutkin puppeleitten talutusnuorassa?
On, enkut itkivät etteivät saa pitää sateenkaarinauhoja. Peittelivät suutaan Japania vastaan.
Toivotaan että Englantikin tippuu. Bravo Japani.
Avaaja lisää: Ilmastontujooja ottelut ja festari kiellettävä.
Ota Jeesus vastaan!
Venäjä ei muuten päässyt koko kisoihin...
Heeehhreeehhrreee!
Persut taas ihailemassa islamilaista diktatuuria. Ei enää edes yllätä.
👍👍👍👍👍👍
No kuinka korkealta se sitten tippui?
Todella hyvä että Saksalaiset hävis. Urheilua tämä vain on ja nauttia saa sakujen tappiosta.