Suomen Valkoisen Ruusun suurristi -kunniamerkki on myönnetty tänä vuonna pääministeri Sanna Marinille (sd.).
Sanna on osoittautunut ahkeraksi, päättäväiseksi ja päteäksi! Suomen kansa kiittää!
Sanna on osoittautunut ahkeraksi, päättäväiseksi ja päteäksi! Suomen kansa kiittää!
Vastaukset 49
Vanhimmat
Ei muuten kiitä.
Ei kaikki! Jokaisessa kansassa on muutama mätä omena Tiltun hahmossa!
Toivottavasti naulitsevat hänet siihen suureen ristiin.
😄😄😄😄😄
Tuskinpa vain! Paras PM aikoihin vaikka en kannata edes SDP:tä!
Ryyppäämisen hän ainakin hallitsee.
Kuten valtaosa suomen kansasta. Saa ottaa vapaalla, kunhan se ei haittaa töiden hoitamista.
-44.Div.-
Saattaa kaltaises mitätön öyhöttäjä löytää vielä edestään tuollaiset postauksensa .....
Kunhan hoitaisikin. Maan talous on aivan kuralla. Juhliminen, kun tuntuu olevan hänelle tärkeämpää kuin maan asioiden hoito. Onneksi tämä hallitus ei enää istu kauan.
Seuraavaksi Sanna saa rautaristin tammenlehvien kera.
Kumpaakohan myöntöä Marin itse arvostaa enemmän , kunniamerkkiä vai valtion
avointa viinapiikkiä?
Eiköhän PM:n palkkiotuloilla ole varaa käydä handelissa, ettei tarvi "minibaariin" turvautua.
-44.Div.-
Söihän tuo valtion piikkiin aamupalansakin koko suvun kanssa.
Silloin maistuu myös ilmainen viina.
Kyllä dildo oli käytännöllisempi, vaikka...
Kaikki palkitaan, varsinkin ne, jotka ovat olleet mukana edistämässä valitsevia agendoja, ilmastohuijaus, koronahuijaus ja nyt valehtelussa, liittyen Ukrainaan.
Näin se on mennyt ennenkin, ei mitään uutta auringon alla.
Ole huoleti, kyllä kaltaiseskin VALTAKUNNANVALEHTELIJA vielä "palkitaan" .............
MIllä meriiteillä tuokin kunniamerkki on myönnetty, mutta rohkeasti Sanna on antanut lausontojaan Venäjän presidentistä ja varmaan Putin on pannut merkille puheet.
Jospa Putin on järjestänyt Sannalle tuon kunniamerkin ja varmaan Putin ottaisi mieluusti Sannan kohooseilleen lapioimaan sontaa navettojen tunkioista.
Euroopassa ei ole montaa noin rohkeaa päättäjää joka uskaltaa uhmata sanoillaan suurta Venäjän hallitsijaa.
” MIllä meriiteillä tuokin kunniamerkki on myönnetty, mutta rohkeasti Sanna on antanut lausontojaan Venäjän presidentistä ja varmaan Putin on pannut merkille puheet. ”
Ehkä niin ja Putleria on jokaikinen niisträ jurppinut! Häntä kun ei kukaan kehu!
”Jospa Putin on järjestänyt Sannalle tuon kunniamerkin ja varmaan Putin ottaisi mieluusti Sannan kohooseilleen lapioimaan sontaa navettojen tunkioista.”
Putlerin haluilla ja ”ottamisilla” ei ole merkitystä! Mies on tuhon tiellä myös henkilökohtaisesti!
”Euroopassa ei ole montaa noin rohkeaa päättäjää joka uskaltaa uhmata sanoillaan suurta Venäjän hallitsijaa.”
Jokaikinen uskaltaa! Harva on munannut itsensä ja maansa niin perusteellisesti kuin Putler!
Oikeistopellet yrittävät epätoivoisesti joka palstalla haukkua pääministeriämme.
Suurin osa Suomen kansasta pitää Marinia loistavana pääministerinä. Oikeistö-öyhöt, se pieni joukko vain ovat ahkeria kirjoittamaan valeita ja haukkumista.
Lestakepulit ja lestapersut ovat pahimpia mölisijöitä, sekä pilkkaajia näillä palstoilla, kun eivät saa edes TV:tä katsoa, niin mölinälle jää aikaa.
” Oikeistopellet yrittävät epätoivoisesti joka palstalla haukkua pääministeriämme.”
Ei suinkaan yritå! En edes kannata SDP:tä, mutta. Sanna on poikkeuksellisen ahkera ja hyvä PM!
”Suurin osa Suomen kansasta pitää Marinia loistavana pääministerinä. Oikeistö-öyhöt, se pieni joukko vain ovat ahkeria kirjoittamaan valeita ja haukkumista.”
Päinvastoin! Kannatan Kokoomusta, mutta yhtälailla kannatan Sannaa ja toivon, että hän on PM myös vaalien jälkeen!
”Lestakepulit ja lestapersut ovat pahimpia mölisijöitä, sekä pilkkaajia näillä palstoilla, kun eivät saa edes TV:tä katsoa, niin mölinälle jää aikaa.”
Miksei saisi`väliin tuntuu, ettei Putinistin mökellyksissä ole edes järjen hiventä!
Eipäs yleistetä. Toisekseen koetat ruokkia eripuraa suomalaisten keskuuteen.
Olen Kokoomuksen kannattaja mutta jos pitää luokitella selväsanaisimmat poliitikot niin ensin tulee Marin ja Halla aho, sen jälkeen muut kaukaa perästä. Kumpaakaan en kyllä äänestäisi koska ovat poliittisesti eri leirissä.
Mielestäni suurin osa ihmisistä on fanaattisia typeryksiä ja yhden puolueen kannattajia jolloin toisia hakutaan se minkä ehtii.
Kannattaisi miettiä avarammin. Kun olin koulussa äänestin Klaes Anderssonia koska oli viisas ja miellytävä ihminen ja vasemmisto jakaa persaukisille koululaisille tukea. Nyt yrittäjänä ja keskituloisena Kokoomusta. Mikäli maahanmuutto tulee ongelmaksi niin persuja.
Vihreät on niin laukalla ja idealismin harhoissa etten tule koskaan äänestämään. Syynä se että Suomessa on muut puolueet ymmärtäneet hoitaa luonnon hoidon asiallisesti, vihreät ei, fanaattisuis loistaa. Kauhulla olen seurannut viherterrorismia joten toivon seuraavaan hallitukseen kokoomuksen pariksi demareita, jopa persuja niin saataisiin vielä vihreiden tohelluksia oikaistua.
Ei pidä olla niin tyhmä että itseään vastaan äänestää.
Nykyinen hallitus ilmentää sitä katastrofia, jota kohti Suomi on menossa, marionettihallitus toteuttaa agenda 21 suunnitelmaa täysillä.
Kuinka moni tietää, mitä se tarkoittaa?
Sanna Marin palkittiin suurristillä!
Naulittakoot hänety sitten siihen.
Muotokuvansakin muistutti kuulemma jeesusta.
En kyllä tajua,että miksi? Meni senkin mitallinen arvo.?
Vain Putinistin silmissä! Saihan myös Kekkonen aikoinaan "Leninin rauhanpalkinnon"! äpäisikö se pahemmin Kekkosen vai itse palkinnon?
Kekkonen ansaitsi! Kukaan ei kerro Miksi Marinille?
Sanna on meistä kaikkein arvokkain! Korkein kunniamerkki!
🙈💩💩 kasa sitä itseään
Putinistia taas kyrsii pahasti? Luulisi nykyaikana hänen tottuvan tunteeseen?
Onko polvet kipeät rähmälläännolostasi?
SItähän te paskasakin jakojäännökset olette, suomalaisen ENEMMISTÖN silmissä.
-44Div.-
Kevythän sitä on raahailla kaulalla.
Uudessa Seelannissa vierailulla ja koskaan Suomen pääministeri ei ole siellä ennen käynyt ja kukaan ei tiedä, mitä sieltä nyt haetaan?
No jos jotain sellaisesta ymmärrän niin ei se niin suuren suuri ole etteikö jaksa kantaa
Ehkei se ole tarkoitettu jokapäiväiseen käyttöön;-D
Voi naulata vanhainkodin seinälle ,tai AA parantolan?
Agenda 21 tarkoittaa itsenäisyyden menettämistä ja toimimista sen mukaisesti.
Miettikää sitä, onko se toiminta itsenäisen Suomen etu ja suomalaisten etu?
"Sanna Marin palkittiin suurristillä!
Naulittakoot hänety sitten siihen.
Muotokuvansakin muistutti kuulemma jeesusta."
Voiko tämä olla tottakaan!
Metarit lavalla ja mestari ristillä samaan aikaan.
No suurelle ristille joka tapauksessa naulataan Sanna.
Kyllä se jää vailla kannatusta olevalta Putinistilta tekemättä! Muuta vain takaisin kotimaahasi paskatunkioon!
Kunhan taas vätys trollaat!
Sanna on jämäkkä ja kaikkien arvostama PM!
Nato Tiltu tapetaan vasaralla sinne suurristin takana olevaan monttuun.
Suurristi vasemmasta kehkosta läpi.
diagnoosi: long covid
Ei hoideta, ei makseta.
Luuletko ehtiväs akuuttiin ...?:
Se risti myönnettiin ansiosta ja Putinistia kyrsii suunnattomasti!
Merkit vyölle roikkumaan viimeisissä hitaissa sitten jatkoilla viimeistään.
kultainen kulli on osuvampi...tai no se on vähän liioiteltu mutta kaktus kulli olis kiva ja ansaittu :)
Turhaa ja asiantuntematonta trollausta!
Sanna, jos kuka, on ristinsä ansainnut!
Rahalla saa palkinto ei tarvitse juosta tai hyppiäkään ollenkaan :D:D
Et osaa edes kunnon suomea?