USAn rautatie-työläisille reipas palkankorotus; +24 % ja 5 000 dollarin bonus.

Anonyymi-ap

Näin sitä pitää toimia kapitalisti-maassa, saadakseen palkankorotukset. Vain vahva ammattiliitto voi olla työläisten puolella ja kun kaikki toimivat yhtenäisesti puhaltaen samaan hiileen, oikeus voi toteutua.
Pelkkä porrrvarin perseennuolenta ei massoja auta ! Se on suomessa nähty se !

t. haans.sea

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-63814432

8

300

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä menoa suomen "kipusiskot" voivat vain ihastella, sillä heiltäkin jäi palkankorotukset lähes kokonaan saamatta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Porvariduunareita ei oikeasti ole edelleenkään olemassakaan, kuin marginaalinen korruptiopoliitikkojen tukioksalla löhöävien joukko.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17566328/jos-tehy-olisi-vaatinut-ihmiskaupan-lopettamista-pakkolait-olisivat-kaatuneet#comment-116459658

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17656192/67ekk-ei-ole-mikaan-korotus-paivitys-kompensointi-koyhyyselakkeisiin

      Eriarvoistamisella ja heikompien potkimisella, saa ilmeisesti korruptiovaali-ääniä, kun kaikki eduskunnan yksipuoluejärjestelmän puolueet, ovat sen jo aloittaneet. Kysymys kuuluukin, miksi Sdp ja Vas, jättivät luvatut 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvan minimieläkkeet toteuttamatta, kun nillä oli siihen kaikkien, nykyisen hallituksen puolueitten suostumus ja lupaukset ?

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

    • Anonyymi

      No onpa edistystä, kun nyt he voivat olla sairaana ja saavat palkkaa. Tosin onhan se edistystä muihin verrattuna, koska tämä on aika harvinaista jenkeissä.

    • Anonyymi

      Jos rekka liikenne pysähtyy muutenkin pitkiä kuljetus matkoja

    • Anonyymi

      Lakon sattuessa maksetaan bonus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      230
      10112
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      56
      4677
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      140
      4160
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      139
      4065
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      215
      3869
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      46
      3144
    7. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      38
      2355
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      1
      1935
    9. Nuoret pois politiikasta!

      Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!
      Maailman menoa
      12
      1715
    10. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      160
      1713
    Aihe