Rakas, ihana Israel. Kuinka Jumala rakastaakaan sinua! Kiitos, Jeesus, että olet Israelin kanssa ja siunaat sitä. - Haluan näin toivottaa Jacobille ja muille Israel-ihmisille rauhaa, shalom! Itse olen uskova kristitty ja olen Israelin ystävä ja tulen aina olemaan! Jeesus rakastaa tottakai myös palestiinalaisia ja on myös heidän puolestaan kuollut ja ylösnoussut, kuten juutalaisten ja muun maailman puolesta. - Mulle voi mailata Israel-ystävät ja myös muut, jos joku haluaa os: [email protected] tai käydä kotisivuillani: www.angelfire.com/rpg/uskotoivorakkaus
Siunausta Israelille
siunaus
7266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
koska juutalaiset näinkin kärkkäästi Teurastavat palestinalaisia vähempiosaisia ei voi muuta kun todeta että todella ovat jumalan valittu kansa - teurastajia
ja tuhoa juutalaisille murhaajille, jotka ovat tulleet ympäri maailmaa ryöstämään ja siis tappamaan. Esim. Sharon terroristi on Puolasta lähtöisin (vanhemmat). Muista myös kuka tappoi Jeesuksen. Siunaatko todella murhamiehiä ja ryöstäjiä ??? Eikö Sinun pitäisi rukoilla, että Jumala parantaisi tällaisen terroristi-murhaajakansan ?
Entä jos Jumalakin on terroristi? Niinhän siinä ilmestys kirjassa sanotaan että Jumala tekee lopunaikoina terroristi-iskuja maahan, kuten mm. tiputtaa päällemme tulisia rakeita ja antaa auringon paahtaa meidät elävältä.
Sinäkö sanot noita pettureita ihaniksi? He rikkoivat Oslon sopimuksen ja kiduttavat palestiinalaisia. Sekö on sitten ihanaa?
Minä siunaan sinut Israel. Ja koko Juutalaisen väestön.
Minä siunaa teidät ÄitiMaan ja omaan nimeeni, samoin luonnon kansojen nimeen ja kaikkian Jumalatarta/Jumalaa pelkäävien pakanoiden nimeen.
(EN KRISTTITTYJEN, MUSLIIMIEN TAI ITÄMAISTEN ,huhaa uskontojen nimeen)
kerran Israel on noin ihana, niin miksi juutalaiset
eivät pysy siellä? Miksi he valloittavat muiden maata?
Tätä minäkin olen ihmetellyt;)
Siis sitä,miten siionistijuutalaiset voivat asua muualla kuin Israelissa.
Israeliinhan saa muuttaa vapaasti jokainen juutalainen.