Ei pidä muille valittaa jos joutuu kesämökkiäänkin lämmittää

Mutta ilmeisesti porvarien ruikutus tepsi kun Marinin hallitus tukee sähkön Alv-alennuksilla myös kesämökkien ja hulppeiden 300 neliön talojen sähkölämmitystä.
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös se Alv ale sinuakin koske siellä Kontulan yksiössä, vai maksaako Kela?

Äänestä

Vapaa-ajan asunnot eivät kait kuulu tukien piiriin, joten kuvetta kaivamaan?🐫🐫

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta ilmeisesti porvarien ruikutus tepsi kun Marinin hallitus tukee sähkön Alv-alennuksilla myös kesämökkien ja hulppeiden 300 neliön talojen sähkölämmitystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu