Yksi asia kummastuttaa nykypäivän HS:n uutisiksi kutsuttuja kirjoituksia Ukrainasta. Kaikki tietää, että HS on omien sanojen mukaan puolueeton tiedonvälitys ja sen kyseenalaistaja on Venäjän trolli. HS omien sanojensa mukaan on aina varmistanut tiedot, eikä missään tapauksessa päästäisi uutisiksi väärää tietoa. HS kirjoittaa, että Venäjä tuhosi omat kaasuputkensa ja ampuu hallussaan olevaa Zaporizzan ydinvoimalaa. Taisi ampua ohjuksen Puolaankin ihan aikansa kuluksi.
Miten voi olla mahdollista, että Venäjä tuhoaa omat kaasuputkensa, koska voi ihan milloin tahansa kiristää Saksaa sulkemalla kaasuputket? Miksi tuhota putket?
Miksi Venäjä ampuu omaa hallussaan olevaa ydinvoimalaa Ukrainassa? Se vaarantaa omat joukot ja voimala on muutenkin omassa hallussa.
Väittämät ovat niin absurdeja, että alkaa epäillä onko Brysselissä Hesarissa/länsitiltuja syöttämässä meille satuja?
Miten voi olla mahdollista, että Venäjä tuhoaa omat kaasuputkensa, koska voi ihan milloin tahansa kiristää Saksaa sulkemalla kaasuputket? Miksi tuhota putket?
Miksi Venäjä ampuu omaa hallussaan olevaa ydinvoimalaa Ukrainassa? Se vaarantaa omat joukot ja voimala on muutenkin omassa hallussa.
Väittämät ovat niin absurdeja, että alkaa epäillä onko Brysselissä Hesarissa/länsitiltuja syöttämässä meille satuja?
Vastaukset 12
Vanhimmat
"Miten voi olla mahdollista, että Venäjä tuhoaa omat kaasuputkensa, koska voi ihan milloin tahansa kiristää Saksaa sulkemalla kaasuputket? Miksi tuhota putket?
Miksi Venäjä ampuu omaa hallussaan olevaa ydinvoimalaa Ukrainassa? Se vaarantaa omat joukot ja voimala on muutenkin omassa hallussa.
Väittämät ovat niin absurdeja, että alkaa epäillä onko Brysselissä Hesarissa/länsitiltuja syöttämässä meille satuja?"
Minäpä kerron sinulle sen, mitä et ole tajunnut: Venäjä tuhosi omat kaasuputkensa ja pommitti Ukrainalta varastamaansa ja hallussaan olevaa ydinvoimalaa, koska Venäjä on täydellisten roistojen johtama fasistinen ja imperialistinen rikollisvaltio. Sen tarkoitus on levittää kaaosta, epävarmuuutta, pelkoa ja taloudellisia ongelmia, jotta länsi lakkaisi tukemasta Ukrainaa ja nataisi sen rauhassa varastaa Ukrainalta alueita ja tehdä siellä kansanmurhan.
Tarkoitatko sitä, että jos USA pommittaisi omat kaasu- ja öljyputkensa Alaskassa, jottei kaasua voida kuljettaa Alaskasta Kanadan kautta USA:n markkinoille, olisi loogista, eikä helpompi keino olisi sulkea vaan putkea? Niinpä, mieti uudestaan mitä kirjoitat. Kuka oikeasti hyötyy eniten siitä, ettei Venäjän kaasua kulje Saksan markkinoille? Ja miksi samaan aikaan avattiin Itämereltä kaasuputki Puolaan. Olisi hyvin kummallista, että Venäjä olisi jelppinyt Puolaa ja antanut kaikki markkinat Norjalaisille.
Tosiasia on, että kahden maailman korruptoituneimman maan yhteenotossa ei ole mitään kaunista, eikä erityisesti puolensa valitsemisen arvoista. Ällöttävää, kun länsi sekaantuu tähän ajaen EU:n pois isojen toimijoiden joukosta maailmanmarkkinoilta.
"Tarkoitatko sitä, että jos USA pommittaisi omat kaasu- ja öljyputkensa Alaskassa, jottei kaasua voida kuljettaa Alaskasta Kanadan kautta USA:n markkinoille, olisi loogista, eikä helpompi keino olisi sulkea vaan putkea?"
En tarkoita. Venäjä ei kuitenkaan toimi loogisesti, koska sitä johtavat täydelliset roistot, kuten sanoin. Etkö ymmärtänyt?
"Niinpä, mieti uudestaan mitä kirjoitat. Kuka oikeasti hyötyy eniten siitä, ettei Venäjän kaasua kulje Saksan markkinoille?"
Ukraina. Mutta noiden putkien kautta ei enää kulkenut kaasua.
" Ja miksi samaan aikaan avattiin Itämereltä kaasuputki Puolaan. Olisi hyvin kummallista, että Venäjä olisi jelppinyt Puolaa ja antanut kaikki markkinat Norjalaisille."
Putkien kautta ei enää kulkenut kaasua, joten Venäjä tuhosi ne yrittääkseen nostaa sen kaasun hintaa, jota se vielä myy ja pelotellakseen Eurooppaa.
Antamalla Norjalle markkinat ja hinnankorotukset? Kerro mitä Ukrainaa auttaa se, että Saksalaiset palelevat talvella ja Suomessa on sähkökatkoja? Niinpä, hyödyttömien pakotteiden avulla annamme EU:n markkinat toisille, mutta tuskinpa sinunlaisia Pietarin trolleja se kiinnostaa.
"Antamalla Norjalle markkinat ja hinnankorotukset? Kerro mitä Ukrainaa auttaa se, että Saksalaiset palelevat talvella ja Suomessa on sähkökatkoja?"
Ukrainaa hyödyttää se, että Venäjällä ei ole rahaa rahoittaa murharetkeään.
"Niinpä, hyödyttömien pakotteiden avulla annamme EU:n markkinat toisille, mutta tuskinpa sinunlaisia Pietarin trolleja se kiinnostaa."
Haha. Oletpa epätoivonen valheidesi kanssa.
Venäjä vaan käänsi öljy- ja kaasuhanan Kiinaan ja Intiaan. Tietty Intia myy meille nyt öljyä. Kätevää eikö vaan maksaa tuplahinta?
Emme osta öljyä Intiasta.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17657683w
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
menkääs reikäpäät nukkumaan.
Absurdeja? Muista, että Venäjän toimissa ei muutenkaan ole mitään järkeä. Linjassa ovat.
Belgiassa koulutetaan nyt NATO tiltuja oli Ylen sivuilla.
Tarkoitat varmaankin Johan nyt on Bätmänin sivuilla.