Mitä te sillä teette?
Ei sillä ole mitään virkaa. Sama vaikka menette portaille Stalinia huutamaan
"toveri..toveri" ei vastausta kuulu.
Vaali vain ratkaisee.
Ei sillä ole mitään virkaa. Sama vaikka menette portaille Stalinia huutamaan
"toveri..toveri" ei vastausta kuulu.
Vaali vain ratkaisee.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ihanasti siinä lahtari laulelee, ihanasti :))))))))
Hapsumattolahtari osuu sopivasti itseään ohi polven osuen vahingossa kumminkin omaa pirttihirmuaan kankkuun. Siinä on leveävartisen haisaappaan anturankuva rouvan ahteria somistamassa. Hän kun pitää itseään niin rikkiviisaana kansakoulupohjalta, että gallupit eivät mielestään tiedä mistään mitään. Hassua sinällään, kun alan asiantuntijat pitävät niitä jo hyvin matalillakin otoksilla todella hyvin suuntaa antavina, mutta myös todennäköisyydellä varsin hyvinä ja tarkkoina ennusteina. Hapsumattolahtarilla taitaakin olla epätoivon hetket koittamassa Kepun suhteen ja toimii vähätellen gallupeja kuten jo 30-luvun pienen itävaltalaiskorpraalin johtamassa Saksassa tehtiin politiikkaa. Vai olisiko kumminkin vain hapsumattolahtarin kristallipallo mennyt epäkuntoon? :)))
Veikkaan että särö kristallipallossa. Hänet kun saisi eheytysleirille niin oppisi olemaan. Pari vuotta sitkeää kurssitusta syrjäisellä leirillä niin saa sitten pirttikaunokaisensakin hieman omaa aikaa. Stubb haetaan samalle leirille myös. Simmut kiinnihän ne pitää sinne muiluttaa. Sanoinko muiluttaa... siis kuljettaa, karkaavat muuten.
Onko Marttikin punikki heh he. Kuuntelet lahtarin laulua.
Pidätkö idoliasi Stalinia lahtarina tuskin. Vain 20 miljoonaa kansalaistaan tapatti..
Sinun idolisihan se Stalin on, sinun. Ja kaiketi Hitler myös, Maoa unohtamatta. Samaan "taivaaseen" menet heidän kanssaan sitten kun aika jättää. Tosin sarvipää ei pidä kiirettä varmojen saatavien suhteen.
Ja niin fiksusti
Kiitos !!
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176577965
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Martti ja Pankkolängvitsi kommunisteja.
Kerrotko taas mikä se kommunisti on, unohdin jo. Yritän kyllä sitten mieliksesi olla, ainakin alkuviikon :))))
Muistele. Se on sellainen joka hokee lahtariksi heitä jotka Suomen pitivät itsenäisenä.
Ja heidän mielisensä, jota juuri sanoit lahtariksi, sen toisen kommunistin kanssa.
Voi hurja, näin sitä vanhakin oppii... vai oppiiko sittenkään...
Leikki leikkinä ja sormi pois perseestä. Lahtari & Punikki on sanapari, millä ei ole mitään tekemistä nykymenon kanssa. Mutta ei toista ilman toista, eli punikiksi kutsuva on minulle lahtari. Yhtä lailla jokainen homofoobikko on kaappihomo.
"Se on sellainen joka hokee lahtariksi heitä jotka Suomen pitivät itsenäisenä."
Tuolla tulkinnallahan jopa SDP:n sekä SAK:n aikalaiset vuonna 1939 olisivat mitä suurimmalla syyllä kuuluneet lahtareihin :)))))
Hehän osoittivat tukensa Rytin hallitukselle ja estivät terijokelaisten kommunistien pyrkimykset ohjata Suomi Neuvostoliiton kommunistisen puolueen syliin. Eipä eroteltu siinä sodassa Suomen puolella enää valkoisia ja punaisia toisistaan vaan kaikki taistelivat yhdessä Suomen itsenäisyyden puolesta. Ja sehän lienee sinulle todella kipeä paikka?
Yhteinen vihollinen yhdisti kansamme jo tuolloin. Sama on käynyt nyt myös Ukrainassa: Hajanaisesta kansasta muodostui kansantuntoinen yhtenäinen valtio, joka ei enää koskaan tule palaamaan Venäjän ikeen alle.
Kyllä siellä taisteli silloiset kommunistitkin .
Kuule, veit sanat suustani.
kts peilistä, siellä kommunisti katsoo takaisin. Joko muistui.
Palstapölhöllä taas nurkat täynnä kommunisteja, khihihiii......
khihihiii...... khihihiii...khihihii
Yöastiassakin? Khihihihii.........
Kepulla keulii, pelottaa seuraava kalluppi
Pankkomajurin vähättelevistä kirjoituksista päätellen hän on jo hyvän tovin syönyt vatsa- ja ripulilääkkeitä pelkkään jännitykseensä.
Huhtikuun vaalissa 20 % ei mikään mahdottomuus, gallupeille viis vaikka olisi nollilla.
No tuolla hotapulverin syömisen määrällä kepun tulos voi näyttää pankkopojun laskelmissa vaikka 120 % :))))
Täälä taas selitetään asioita joista ei ymmärretä
Miksi et ymmärrä ? Kysy ihmeessä niin ohjataan yöllinen kulkija takaisin polulle, sille polulle, joka vie onnelaan.
Edelleen, miten tää liittyy Suomen Keskustaan?
Miksi et ymmärrä ? Kysy ihmeessä niin ohjataan yöllinen kulkija takaisin polulle.
1809 svedut
Mite tää liittyy Suomen Keskustaan?
Persutrollit mellastaa kepupalstalla.
Toveri Sanna.