Helluntailaisuus ei ole tervettä vaan vihauskonto?
Tälläisellä levelillä on nykyhelluntailaisuus:
"luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet" vihauskontoa syötetään päivittäin.
Kyse on Helluntaikirkon hengellisen kasvatuksen tulos.
Tälläisellä levelillä on nykyhelluntailaisuus:
"luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet" vihauskontoa syötetään päivittäin.
Kyse on Helluntaikirkon hengellisen kasvatuksen tulos.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Palstan suurin yksittäinen kommenttien ja aloitusten postaaja on luterilais-pakanamessiaaninen ylläpito. Lähes kaikki ylläpidon kautta tulevat viestit ovat täynnä vihapuhetta; solvauksia ja panettelua ja valheellisia väittämiä.
SINÄ olet osallinen kiihottamiseen kansaryhmää vastaan. Olet suurin yksittäinen aloitusten tekijä ja kommenttien lähettäjä. Lähes kaikki kauttasi palstalle postatut kommentit sisältävät vihapuhetta ja panettelua ja solvaamista ja valheellisia väittämiä.
Kunnon helluntaiherätys on muuttunut vihauskonnoksi luterilaisia kohtaan.
Helluntailaisuudessa ei ole enää raitishenkisyyttä kun Helluntaikirkon omat suikat ovat sekaisin.
Olisipa edes keskinäistä lähimmäisenrakkautta.
Helluntaikirkosta on kadonnut seurakuntakuri.
Omiin epäkohtiin ja syntiin ei puututa.
"Helluntaikirkosta on kadonnut seurakuntakuri."
Missä on luterilaisten seurakuntakuri?
Montako on erotettu luterilaisesta kirkosta/lahkosta?
Kai vielä muistat listan "vauvakastettujen hedelmät", jos et muista voin laittaan sen tänne.
Useamman kerran kylvetetty vauvanraiskaaja on taas kitisemässä
Uudestiakstetuilla ei ole kuria vaan täällä he avoimesti kertovat himostaan uskovien lapsiin
Pakanamessiaanisten yksi tärkeimmistä opin kohdista ja heidän uskontonsa perusta on uuden Jerusalemin temppelin rakentaminen ja temppelijumalanpalvelus eläinuhreineen ja Mooseksen laki.
Kenellä täällä on vihauskonto? Ketkä ulkopuoliset tulevat tälle keskustelupalstalle kirjoittamaan valheita, saastaa ja vauvakastepelastusta?
Jos nämä riivatut pysyisivät omalla keskustepalstalla, niin ei tarvitsisi olla martyyri.
Ei täällä kukaan muu puhu vauvakasteesa kuin uudestikastajat
Uudestikastajat vihaavat Jeesusken hankkimaa pelastusta
Helluntailaisuudessä yritetään imitoida kristinuskoa.
Helluntailaisuuden perustakin oli jo mätä.
Hurmoshakuisuus yhdistää heitä.
Sairaita ja katkeria ihmisiä on kaikissa kirkkokunnissa. Eivät helluntailaiset tai luterilaiset ole poikkeus.
<<Jos joku luulee olevansa jumalanpalvelija, mutta ei hillitse kieltään, vaan pettää sydämensä, niin hänen jumalanpalveluksensa on turha.
Ovatko kaikki helluntailaiset uudestisyntyneitä?
Aivopesupastorien mukaan kyllä.
Helluntaikirkon johto on myöntänyt että helluntailaisilla on viha luterilaisia kohtaan.
minä luulen että luttereissa pitäs ottaa jalk apuu ja keihäällä pistely uutelleen osaksi jumalanpalvelusta!
ja häpeänurkka kirkonmäelle käyttöön myös.
sambaajat vois tarjoilla martinkaljaa ja laulaa samalla...pienet kanaset, pienet kanaset ne lystikk.... niin minä luulen.
"Helluntaikirkon johto on myöntänyt että helluntailaisilla on viha luterilaisia kohtaan."
Vauvakastettu valehtelija annappas linkki missä asia mainitaam!
Valehtelu on syntiä!
Yksi seikka missä helluntailaisten viha luterilaisia kohtaa näkyy on se että nämä rukoilevat kokouksissaan että sodassa vauvakastettuja kuolisi mahdollisimman paljon... aivan sairaanloista
tosin se viha ei ole vain luterilaisia kohtaan vaan kaikki lapsena kasteen saaneet uskovat ovat heidän hampaissaan.
Hautajaisissa luterilaisten vainajaa saatettiin viimeiselle matkalle ja tämän nähneet uudestikastajta huusivat arkun vieressä surreille luterilaisille: "vauvakaseteeetuuuuuuuut"
Iljettävää!
Kyse on hulluntailaisuudesta.
Suurin osa juopoista, linnassa istuvista rikollisista ja muista sekoilijoista on vauvakastettuja. Vauvakasteen armo tarkoitaa, että tee mitä vaan, kunhan kuulut kirkkoon, niin pappi julistaa sinut autuaaksi!