Onhan se tiedetty aina muta joskus oikein mustaa valkoiselle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009258952.html
"CIA:n salainen muistio: Paavo Lipposen siteet Tehtaankadun lähetystöön arvioitiin läheisiksi
Yhdysvaltain keskustiedustelupalvelussa viitattiin Paavo Lipposen siteisiin Tehtaankadulle sen jälkeen, kun Puolaan oli julistettu sotatila Moskovan painostamana joulukuussa 1981.
"
Puola ja ukraina voisi ottaa muutama tuhat neliökilometriä itselleen venäjää oikeutetusti vaikka aloitus kalinkaradista jne.
sdp puolue on isänmaan pettureiden puolue LIPPONEN
Anonyymi-ap
5
135
Vastaukset
- Anonyymi
Paavo kuului demarien oikeistosiipeen. Tarvittaessa veljeili kommarien kanssa, oli oikea peluri ja osasi olla sillä puolella josta oli itselle hyötyä. Petturi oli. Onneksi ei tarvitse sen pläsänaamaa enää kattella.
- Anonyymi
Demarit, kommarit, vasemmistoliitto ja vihreät. Ne ovat syvältä per...stä.
- Anonyymi
Ja persut voisi lisätä tuohon listaan
- Anonyymi
vihervasemmistkepu jäi listalta pois
- Anonyymi
ano turtiainen venäjän talutusnuorassa,hävetköön moinen petturi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999