Ei herrat tyhmiä ole.

Aina ne keksii uusia juonia jolla nyhtää kansalaisten vähät varat itselleen. Alvi oli kaiken pahan alku, sitten tuli euro. Viimeistä huutoa on nyt sänkönsiirtohuijaus ja pörssisähkö.
Jos herrat käyttäisivät hyvään kaiken tuon viekkauden, olisi maapallo ihan eri näköinen paikka.
10234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Nykytilanteen ongelmat eivät johdu "herrojen juonista", vaan ihailemanne Herr Putlerin hyökkäyksestä rauhalliseen naapurimaahan ja sen kaikista seurauksista.
Kannattaisi perehtyä tosiasioihin!

Äänestä
  • Aina haukkumassa väärää puuta, sinä et tiedä asioista yhtään mitään.

    Äänestä

  • Höpö, höpö. Perehdy itse tosiasioihin.

    Äänestä

Juurikin näin myös sodat on yksi keino ikivanha keino omaisuuksien ryöstöön. Ketkujen ” herrojen”kekseliäisyys ja häikäilemättömyys on uskomatonta ja kansa vieläpä palvoo noita rottia, tosin suurimmat häärää hipihiljaa kulisseissa.

Äänestä

Ahneella ei ole koskaan tarpeeksi. Aina jollakin voi olla enemmän.
Ahneus ja sadismi ovat sairauksia joihin ei ole lääkettä.
Omaisuuden kerääminen ja toisten kärsimyksen näkeminen on heille nautinto.

Äänestä
  • Päättäviin asemiin pyrkiville pitäisi olla pakollinen pään "läpivalaisu".......

    Äänestä

Jos tyhmiä demariduunareita ei olisi päästetty aikoinaan äänestämään Suomea Euroopan kylmään ytimeen niin menisikö meillä paremmin vrt. Ruotsi ???

Äänestä

Kyllä menisi paremmin, Ruotsi piti oman valuutan ja talous kukoistaa, tosin yhteiskunta rauha mennyttä.

Äänestä

Silloin kun on oma etu kyseessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aina ne keksii uusia juonia jolla nyhtää kansalaisten vähät varat itselleen. Alvi oli kaiken pahan alku, sitten tuli euro. Viimeistä huutoa on nyt sänkönsiirtohuijaus ja pörssisähkö.
Jos herrat käyttäisivät hyvään kaiken tuon viekkauden, olisi maapallo ihan eri näköinen paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu