Olen aivan järkyttynyt millaisia ovat television lastenohjelmat nykyään. Kauheaa väkivaltaa ja suomeksi puhutut ovat yhtä huutamista. Ei mitään järkeä.
Puhujat ovat jotain mukuloita, eivätkä he puhu, he huutavat ja kiljuvat ja pitävät älytöntä meteliä.
Ennen lastenohjelmat oli rentoja ja niistä tuli rauhallinen olo, nyt on huutoa ja sekoilua.
Jotain valvontaa näihinkin asioihin.
Puhujat ovat jotain mukuloita, eivätkä he puhu, he huutavat ja kiljuvat ja pitävät älytöntä meteliä.
Ennen lastenohjelmat oli rentoja ja niistä tuli rauhallinen olo, nyt on huutoa ja sekoilua.
Jotain valvontaa näihinkin asioihin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuka valvoo?
Pääsääntöisesti lapsilla on isä ja äiti. He ovat vastuussa omistaan.
Olet oikeassa.
Miksei näitä ohjelmia tarkemmin valvota.Pienenestä asti yksikseen katsomaan juuri tälläisiä "pelottavia"pienimmätkin kertovat.
Piirroksetkin voisi olla aitoja piirroksia ei näitä mölkkynaamaisia tuijottajia.
Kyllä nämä vielä kerkeävät jokakanavalta myöhemminkin katsomaan näitä kauheuksia.Tökötyksiä .Aikuiset ohjelmien tuottajat ja valitsijat ovat viettäneet aikansa jossain kauhutalossa oppimassa miten kamalia ,kilju,kirku jne..painokuvin saadaan muka "hauskaa oppimis"mediaa.
Tuota melua, räiskintää, huutamista, vilinää ja välkkymistä ne on olleet jo ainakin 10 vuotta. Ei ihme jos lasten päät sekoaa ja käyttäytyvät kuin sähköjänikset.
Pikku Kakkosta juontaa selvä lesbo nykyisin ja niggepennut vilistää joka ohjelmassa.
Moniakohan äläreitä lentää seinään epäonnisen pelikokemuksen nojalla tänäkin joulunaikana. Ei mitään hätää, ehkä ne halvennetaan uudenvuoden alessa.-
Ei enää sellaisia kuin ennen oli. Maija Mehiläinen, Jaki ja Nuka, Taotao, Pikku nalle ym.
Puhujat ovat aikuisia jotka yrittävät vinkua lapsen äänellä. Saara Aalto, Kristal Snow ja mitä muita lienevät.
Jotain päävikaisia tuntuvat olevan.