Elokapinalaiset istumaan

Nyt elokapinailaiset istumaan Mannerheimintielle, koska ilmaston muutos käy ankarana. Samoin vastustakaa aura-autoja ne pilaavat pääkaupunkiseudun ennallistamisen.
583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyyh ei voi kun hamppu on vähissä.

Äänestä

No nyt tuli hyvä aloitus !

Äänestä

Eihän ne toimi talvella. Kylmähän siellä on ja sataa ja tuulee niin ettei hamppu pala. Ei isin ja äidin kulta mussukat talvella vilustuta itseään, ei ole hauskaa

Äänestä

Keitä nämä elokapinalaiset oikein ovat? Mitä puoluetta he edustavat?
Ovatko työssä käyviä, vai mitä ovat?

Äänestä
  • Töitä vältteleviä viherpunikkeja nuo ovat! Jotkut ovat vuosikaudet kirjoilla ylipistossa, mutta eivät koskaan edes aio valmistua. Kaduilla istuskelu ja muu pahanteko vievät kaiken ajan. Rahoitus tähän tulee sosiaalitoimistoista/Koneelta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt elokapinailaiset istumaan Mannerheimintielle, koska ilmaston muutos käy ankarana. Samoin vastustakaa aura-autoja ne pilaavat pääkaupunkiseudun ennallistamisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu