Tulin illalla kaupasta kotiin ja asuntoni ovesta tuli ulos joku tuntematon mies ilmeisesti yleisavaimella sisään mennyt. Rikoshan sellainen on mutta mitään ei näytä hajonneen tai kadonneen.
Asunto on 3.B. 50 ja naapurin nimi Aalto.
Kiusallinen tilanne asunnon ovella
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Voi prrkl tätä nykyaikaa.
- Anonyymi
veikkaus että alotus keksitty juttu- mutta voi olla tottamyös.
Jenkeissä tuollasen saisi laillisesti ampua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
veikkaus että alotus keksitty juttu- mutta voi olla tottamyös.
Jenkeissä tuollasen saisi laillisesti ampua.Mahtavaa....Kerrankin maa jossa saa rikollisen teloittaa välittömästi paikan päälle.
- Anonyymi
Soita poliisit
- Anonyymi
Se ukko meni niin nopeasti hissiin etten nähnyt kunnolla sen naamaa. Eli en pysty antamaan tuntomerkkejä poliisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se ukko meni niin nopeasti hissiin etten nähnyt kunnolla sen naamaa. Eli en pysty antamaan tuntomerkkejä poliisille.
Mutta rouvasi posket kuitenkin punoittavat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta rouvasi posket kuitenkin punoittavat?
Niin punottivat, kiiltävinä ja kuin rasvattuina. Rouva oli jopa pukeutunut jostain seksikaupasta ostamiinsa hepeniin minua piristääkseen ja makaili myllätyllä sängyllä, pikkuhousut nurkkaan heitettynä, raukeana minua odotellen. Mutta sai yllättävän migreenin eikä sitten kyennytkään rakastelemaan. Hän varmaan järkyttyi tuollaisista ovella kolistelijoista.
- Anonyymi
Kesällä oli kyllä televisio käyty hajottamassa kun oli poissa. Ruutu oli painettu rikki. Ehkä sama mies asialla.
- Anonyymi
Musta mies?
- Anonyymi
Juuri vaihdettiin lukotkin kaikkiin talon oviin mutta ei näytä auttavan mitään.
- Anonyymi
Osta kamera sinne. Oman asunnon kuvaaminen on sallittua käsittääkseni.
- Anonyymi
Meillähän on stalker-kamerointi, ääni myös, ollut jo yli puoli vuotta.. voipi olla jopa jo kaksikin vuotta. Samoin puhelimessani. WC:ssä myös.
Ei ne minua häiritse.
Jos tuotan mielenkiintoa, mikäpä siinä.
Hassua vain. - Anonyymi
🤗🌻☀️😘
- Anonyymi
Pyllistelen ja piereskelen, ihan tahallani 😆🤣🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧🤧
- Anonyymi
Oliko tämä Ikaalisissa siellä on kuulemma yleisavaimet kaikki yleisessä jaossa
- Anonyymi
Sama Turussa.
- Anonyymi
Laitatko vielä oman ninesi ja kaupunkisi, niin muutkin tietävät, kitos.
- Anonyymi
Tuo on ollut ainakin sille naiselle totta jotkut tyhjensivät asuntoa kun heräsi niin mikroa kantoivat ulos meni puhelin ja paljon muuta. Joitakin viikkoja tuon tapahtuman jälkeen löytyi yleisavaimia iso nippu roskiksesta. Näin Mikkelissä monta monituista vuotta sitten eikä siitä seurannut sen kummempaa. En yhtään ihmettele jokaisessa talossa missä olen asunut on jollain asukkaalla yleisavain jota käyttää. Kuitenkin sanotaan että ainoastaan huoltoyhtiöllä on avain ja se maksaa jos joudut niitä pyytämään oven avausta. Mullekin ovat irvistelleet käyvänsä mun asunnossa jos haluavat enkä voi mitään.
- Anonyymi
Valvontakameraa tilaukseen nyt, eikä 15. päivä. Alle 35 €.
Kätkee sen esim. ison pehmolelun päähän. Silmä kuvaa ovea ja koko sisääntulohuonetta.
https://m.motonet.fi/fi/tuote/9502516/Nedis-SmartLife-IP-valvontakamera-sisakayttoon-Full-HD-1080p - Anonyymi
Olko rouva tyytyväisen oloinen ?
- Anonyymi
Kävin postissa hakemassa pari pakettia ja samaa matkaa tuli nainen joka asuu samassa rapussa. Hän oli oudon kiinnostunut mitä paketeissani oli.
Vein paketit sisälle ja lähdin kauppaan. Palatessani kaupasta asunnostani tuli ulos joku tuntematon mies ja livahti hissiin.
Luultavasti kyse oli varkausyrityksestä. Samaa matkaa tullut nainen ja asunnosta poistunut mies liittyy asiaan.
Heillä on jostakin syystä avain joilla pääsee asuntooni.- Anonyymi
Saatan ilmoittaa tästä naisesta poliisille. Miksi hän oli niin kiinnostunut paketeistani
- Anonyymi
ottaisin jo ko. talon Isännöitsijään yhteyttä, ei tuollaiset jonkun epämääräiset käynnit
täällä palstoilla asia / asiat selvene.
- Anonyymi
No jopas näkyy viivaa....
https://twitter.com/i/status/1499318005196632068
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662298Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣281602Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711560Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.911350Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841214Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1151151Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241130En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949