Miksi Afganistania ei autettu

Ei kerätty rahaa sähköö tai muuhun energiaan vaan kansa keräsi risuja ja välillä käyttivät rynkkyjä saatanaa vastaan. Sooni T.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Etkö todellakaan tehnyt mitään Afganistanin hyväksi?

Mun yks tuttu oli ollut töissä brittiarmaijassa, kertoi, että se ei ole edes valtio hönen mielestään. Siellä oli yksi postioimisto pääkaupungissa. Muualla maassa oli hajanaisia paimentolaisia. Sitä käytettiin kauttakulkureittinä kun idästä kuljetettiin huumeita Eurooppaan. Talibanit valtas maan kun valtas sen postitoimista. Kai osin liioiteltua?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei kerätty rahaa sähköö tai muuhun energiaan vaan kansa keräsi risuja ja välillä käyttivät rynkkyjä saatanaa vastaan. Sooni T.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu