Persujen Purra iloitsee - taivaalta sataa lunta!

Puuterilunta! Voi tätä Purran ilon aikaa!
2563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kun vaan joku raaskisi vielä kertoa Purralle, että se on vain jäätynyttä vettä.

Äänestä
  • Millos nuo vihervassareiden palvelulupaukset lumettomista talvista pannaan täytäntöön?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Millos nuo vihervassareiden palvelulupaukset lumettomista talvista pannaan täytäntöön?

    Vihreät ja muutkin vihreäaatteiset ovat hoopoja kaikessa, myös tutkimuksissaan. Mikään ei näytä pitävän paikkansa, sen kun aatehöperöt soheltavat kuin päättömät kanat.

    Outo tuollainen vihreä aate, josta on vain kaikessa haittaa.

    Äänestä

Totta kai säkin iloitset?

Radioaktiivinen laskeuma voi olla toista.

Äänestä

Huhun mukaan Purra on jo nähty nuuskimassa eduskunnan portailla.

Äänestä

Mitä mieltä jauhojengi - Marin on puuterilumesta ?
On ihan ekstaasissa .

Äänestä
  • 🤭🤭👍👍

    Äänestä

On hyvä riemuita kun taas vihreiden väärien profeettojen ennustukset meni persmäkeä, niinkuin kaikki muutkin vouhotukset.

Äänestä

Ei Purra suotta ole Puuteri-Purra! 🤣

Äänestä

Pekka Pouta veti Purralta maton alta....

Täyskäänne: Valtavat lumikinokset voivat sittenkin sulaa loskaksi ja vedeksi ennen joulua 😲

Äänestä
  • Ilmatieteen laitos tosin lupaa lisää lunta ja pakkasta 👍👍

    Äänestä

Purra on kaikkien aikojen tyhmin ja rumin puolue johtaja ,,siksi just sopiva persuihin.

Äänestä
  • Viherpunavassuri on höperö, naiivi, pinnallinen, kaikesta tietämätön, ei omaa mitään itsenäistä ajattelua, näkee kierosti, väärästi ja sairaasti asiat. Kuuro ja sokea hottentotti, joka paasaa muutamaa mantraa, mitä on kuullut muiden viherpunavassuidoleidensa hokevan, muuta ei osaa.

    Äänestä

Marin iloitsi liian aikaisin. Se ei ollutkaan kokaiinia.

Äänestä

Riikka Purra on normaali suomalainen, tietää että maassamme on 4 vuodenaikaa ja siihen kuuluu tämä talvi ja talvella on yleensä lunta ja pakkasta ja sen tietää kyllä Riikka Purra. Paremmin kun viherhörhöt jotka luulivat että meillekkin tulee ikuinen kesä, kun mamma ja pappa on vieneet viherhörhöjä etelään aurinkoon jossa ovat jo kakarana saaneet auringonpistoksen, eivätkä ymmärrä asuvansa pohjoisessa maassa jossa on ..tadaa ihme ja kumma TALVI...siinä on viherhörhöillä ihmettelyä...

Äänestä

Purra ihmetteli kun nenä ei tullutkaan totutun valkoiseksi vaan märäksi. 🤣

Äänestä
  • Sulla se on varmaan punanen ja turvonnu ,,,,

    Äänestä

Vaalit pelottavat lapsukaista, kyllä se siitä, ei se oppositiokaan ole maailmanlopun paikka, hyvin demarit senkin 4 vuotta kestävät.

Äänestä

Me vietämme nyt pikkujoulua tammikuun puoleenväliin asti. Laulamme, tansimme ja jumppaamme lattialla pikkujulkkujen kanssa. Ilmari ja Alma on tonttuilemassa myös!

Äänestä

Joo. Me Persut ollaan vahingoniloisia kun punikit joutuu ryöjämään lumessa ja lumihommissa. Mitäs kusettavat ihmisiä että tulee lumettomat talvet?

Äänestä
  • Saavat itsekin kärsiä näistä "lumettomista" talvista. Ähä.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Saavat itsekin kärsiä näistä "lumettomista" talvista. Ähä.

    Siis viherpunikit.

    Äänestä

Nyt voisivat nuo eloapinat mennä istumaan kaduille osoittamaan mieltään.

Äänestä
  • Elokapinoitsijat voisivat elämöidä ja kapinoida sitä, miksi ei tullutkaan lumettomia talvija, kuten heidän vihreä aatteensa opettaa.

    Äänestä

Mikä Teroa taas kiukuttaa? Kelakaljat jäi saamatta ja rankka ylipaino estää juoksukaljojen haun? :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puuterilunta! Voi tätä Purran ilon aikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu