Hausmylly- Sä oot jees

Anonyymi-ap

Julkaisuvuosi on 1992. Tyylilajeina esim huumoriräp, pop ballady&technodancepop, Sisältää hittibiisin gigolo. muita päteviä biisejä ovat et jättää saa, kaikki loppuu ja ei paljon purista(sovinismin huippu) joista viimeksimainittu kantaaottava sanoitus. Annan 3/5 tähteä.

4

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehkä vähiten kuuntelemani Hausmyllyn albumi.

      • Anonyymi

        mun nettikaveri (maailman isoimmilta musasivuilta) sanoi hausmyllyn schysteemi levystä näin " upeat rytmit sillä mä nautin noista svengaavista rytmeistä tuolla schysteemillä"
        sitten suosittelin hänelle tätä levyä sä oot jees vuosimallia 92 niin hän vastasi minulle kuunneltuana levyn "tää on myös tosi hyvä jossa nimibiisin kosketinsoitinmelodia joka soi biisin aikana, on taitavastirakennettu melodia joka on varsin koukeroinen ja koukuttava sekä eeppinen ja sitten tykkäsin biisistä gigolo ja slovari pop ballady et jättää saa ja tykkään myös biisistä kaikki loppuu" Tää nettikaverini on yhdysvaltalainen. Kovat kehut hausmyllyn noille kahelle levylle kun hän antoi arvosanoiksi molemmille 4/5. Hän lisäsi sanomalla että schysteemi levyssä viehättää erityisen paljon omanäköisyys eli musa ei ole kovin matkittua mistään vaan hyvin uniikki ja bändi on prosessoinut sovitukset taidokkaasti.


    • siitäkin huolimatta että Et jättää saa on ehkä isoimmista myllyn biiseistä. IKINÄ

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3463
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      40
      2277
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2168
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1927
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1528
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1339
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1252
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1200
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1155
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1119
    Aihe