Alajoentie

En ole koskaan äänestänyt kivisaarta, mutta alan ymmärtää miksi niin tehdään. Nyt tulin Alajoentiehen 250000e. On se kyllä aika poika.
14184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Politiikka on yhteispeliä eduskunnassa ja tämän Pasi on oivaltanut.

Äänestä

Varmistetaan Pasin pääsy jatkamaan hyvää työtä. Lapuan kokoomukselle kiitos, he valitsivat ehdokkaan joka varmistaa Pasin jatkokauden. Kiitos Lapuan kokoomus.

Äänestä

Kurvinen taisi ne rahat sinne vaatia.

Äänestä
  • Kurvinen ministerinä=kepun kannatus yksinumeroinen.

    Äänestä

  • Lintilä

    Äänestä

Äänestän Kurvista kun on lähempänä Lapuaa.

Äänestä

En ymmärrä politiikasta mitään. Mutta nämä kivisaaren viimeaikaiset saavutukset Lapuan hyväksi tuntuu hyvältä. Mies on paikallaan ajamaan Lapuan asioita. Nostan hattua.

Äänestä

Kivisaari ja Kurvinen hoitaa Lapuan asiat. Kilpailevat lapualaisten äänistä.
Ovat muuten ainoat varteenotettavat ehdokkaat joilla on varmat läpimenomahdollisuudet.
Toivottavasti lapualauset ymmärtävät äänestää näitä kahta ehdokasta jatkamaan työtään meidän hyväksi.

Äänestä
  • Kai te tiedätte, että Lintilä hoiti rahat ja sovittiin että Kivisaari ottaa Lapuasta ja Alajärvestä pinnat. Oikeasti joululahjarahat suunnitellaan kimpassa ja pelataan peliä ihmisten kustannuksella. Mutta mitä sitten, pääasia että rahaa tulee. Lintilä ansaitsee kiitokset.

    Äänestä

  • kumpikaan ei asu Lapualla ,,emme äänestä!

    Äänestä

En ole koskaan äänestänyt enkä äänestä.

Äänestä

Lapualla ei ole ehdokasta, jolla olisi mahdollisuuksia.

Äänestä

Tämä uusin pommi 12 miljoonasta on kyllä aika kova. On aika selvää, että näitä ohjataan sinne, mihin edustajien into kohdistuu. Kivisaari pumppaa rahaa Seinäjoelle ja Lapualle ja se on hänen kannaltaan järkevää.

Äänestä

Tämän päivän politiikka tuolla tasolla on jotain muuta kuin kylä polikintia. asiat pitää nähdä laajempana . Tämä Pasi on ymmärtänyt yhteistyön lisäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En ole koskaan äänestänyt kivisaarta, mutta alan ymmärtää miksi niin tehdään. Nyt tulin Alajoentiehen 250000e. On se kyllä aika poika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu