Alde 3000 ei toimi

Alde 3000 ei toimi kaasulla eikä sähköllä. Mitähän pitää tehdä että saisin sen toimimaan taas..

12

988

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko vaikka, että viet korjaamolle tai pyydät korjaajan paikalle?

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­­y­­m­­f­o­­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17668586y

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Vaihda auto tai vaunu, kumpi liekään, sellaiseen jossa rumatikki niin toimii.
      Alde on murheenkryyni. Menetät hermosi ja joudut Niuvaan.
      "Rumatikki luotettavasti lämpöä lykkää, kroppasi ja hermosi siitä tykkää"!

      • Anonyymi

        Aldekin voi olla murheenkryyni, se on ihan totta. Solifer 6 etukontin Aldessa (en muista mallinumeroa) oli riittävästi korjattavaa. Vaunu oli 5 vuotta ja pannua korjattiin kolmesti. Rahaa korjauksiin paloi ainakin 1000 eskoa.


    • Anonyymi

      Pelataanko viikonloppuna Tuurissa mölkkyä??

    • Anonyymi

      Ilmeisesti vähän hankala kysymys. Samaa on kysytty Karavaanari.org foorumilla. Täällä alkaa koht sillään tavallinen lässytys, jossa ei ole järjen häivää. Olkoon aloituksen aihe mikä tahansa.
      Pitäisi kysyjällä varmaankin olla jotain tarkempaa kerrottavaa. Miten vika alkoi ja miten se ilmenee. Mitä on tehty ja onko ollut huollossa jossain. Vai itse vain jotain tehty. Kyllä tuolla Karavaanari.org antaa hyviä vastauksia, kun vähän pilkkoo ja palastelee kysymystään enemmän. Minä en osaa muuta neuvoa.
      Suomi24 oli aika hyvä keskustelufoorumi vielä kymmenisen vuotta sitten. Mutta nykyään pelkkä vatipäitten aivopierufoorumi.

      • Anonyymi

        Olipa asiaton vastaus. Eikö tuo ohje, "vaihda auto tai vaunu...jossa rumatikki.." ole ihan asiallinen. Sillä hän ongelma poistuu. Tuo oli vain yksi vaihtoehto ja edellä oli vielä ehdotus korjaamosta tai korjaajasta.
        "Rumatikki peliin, soveltuu keliin kuin keliin"!


    • Anonyymi

      Paina ylikuumenemissuojan nappula sisään ja taas toimii.

      • Anonyymi

        Rumatikillä meilläkin puhalleltiin, vielä syyskylmilläkin. T. Työeläkeläinen.


    • Anonyymi

      Huumormiehii!!
      Lämmittimiä olisi hyvä käyttää ettei käy niin että auto seisoo talven käyttämättä. Jääkaappia ja lämmitintä hyvä käyttää seisonta-ajallakin.

    • Anonyymi

      Vaikka rumatikistä heitetään täällä huulta mutta kyllä tosiasia on että rumatikki on paras.
      Mulla oli eka autossa Alde. Silloin vielä nuori vaimokin tajusi että se on huono, sanoi mulle että "joko Alde lähtee tai hän lähtee"
      Siitä saakka ollut rumatikki ja edelleen sama vaimo🤣

      • Anonyymi

        Vaimot voi ruveta pomottelemaan, kun ne huomaa, että mies on joku tupsluikkari ja pehmolelu! Meillä vaimo arvostaa ja kunnioittaa minun mielipiteitä ja osaamista! Meillä oli eka vaunussa Trumatic ja nykyään matka-autossa Alde! Paremmin ei asiat voisi olla! On lämpöä ja lempeä, autossa ja elämässä yleensäkin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      203
      3812
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      60
      2406
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      391
      2286
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2203
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1521
    6. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      513
      1287
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1261
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      56
      1247
    9. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      70
      1147
    10. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      124
      1117
    Aihe