Alde 3000 ei toimi

Alde 3000 ei toimi kaasulla eikä sähköllä. Mitähän pitää tehdä että saisin sen toimimaan taas..

12

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisko vaikka, että viet korjaamolle tai pyydät korjaajan paikalle?

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­­y­­m­­f­o­­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17668586y

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Vaihda auto tai vaunu, kumpi liekään, sellaiseen jossa rumatikki niin toimii.
      Alde on murheenkryyni. Menetät hermosi ja joudut Niuvaan.
      "Rumatikki luotettavasti lämpöä lykkää, kroppasi ja hermosi siitä tykkää"!

      • Anonyymi

        Aldekin voi olla murheenkryyni, se on ihan totta. Solifer 6 etukontin Aldessa (en muista mallinumeroa) oli riittävästi korjattavaa. Vaunu oli 5 vuotta ja pannua korjattiin kolmesti. Rahaa korjauksiin paloi ainakin 1000 eskoa.


    • Anonyymi

      Pelataanko viikonloppuna Tuurissa mölkkyä??

    • Anonyymi

      Ilmeisesti vähän hankala kysymys. Samaa on kysytty Karavaanari.org foorumilla. Täällä alkaa koht sillään tavallinen lässytys, jossa ei ole järjen häivää. Olkoon aloituksen aihe mikä tahansa.
      Pitäisi kysyjällä varmaankin olla jotain tarkempaa kerrottavaa. Miten vika alkoi ja miten se ilmenee. Mitä on tehty ja onko ollut huollossa jossain. Vai itse vain jotain tehty. Kyllä tuolla Karavaanari.org antaa hyviä vastauksia, kun vähän pilkkoo ja palastelee kysymystään enemmän. Minä en osaa muuta neuvoa.
      Suomi24 oli aika hyvä keskustelufoorumi vielä kymmenisen vuotta sitten. Mutta nykyään pelkkä vatipäitten aivopierufoorumi.

      • Anonyymi

        Olipa asiaton vastaus. Eikö tuo ohje, "vaihda auto tai vaunu...jossa rumatikki.." ole ihan asiallinen. Sillä hän ongelma poistuu. Tuo oli vain yksi vaihtoehto ja edellä oli vielä ehdotus korjaamosta tai korjaajasta.
        "Rumatikki peliin, soveltuu keliin kuin keliin"!


    • Anonyymi

      Paina ylikuumenemissuojan nappula sisään ja taas toimii.

      • Anonyymi

        Rumatikillä meilläkin puhalleltiin, vielä syyskylmilläkin. T. Työeläkeläinen.


    • Anonyymi

      Huumormiehii!!
      Lämmittimiä olisi hyvä käyttää ettei käy niin että auto seisoo talven käyttämättä. Jääkaappia ja lämmitintä hyvä käyttää seisonta-ajallakin.

    • Anonyymi

      Vaikka rumatikistä heitetään täällä huulta mutta kyllä tosiasia on että rumatikki on paras.
      Mulla oli eka autossa Alde. Silloin vielä nuori vaimokin tajusi että se on huono, sanoi mulle että "joko Alde lähtee tai hän lähtee"
      Siitä saakka ollut rumatikki ja edelleen sama vaimo🤣

      • Anonyymi

        Vaimot voi ruveta pomottelemaan, kun ne huomaa, että mies on joku tupsluikkari ja pehmolelu! Meillä vaimo arvostaa ja kunnioittaa minun mielipiteitä ja osaamista! Meillä oli eka vaunussa Trumatic ja nykyään matka-autossa Alde! Paremmin ei asiat voisi olla! On lämpöä ja lempeä, autossa ja elämässä yleensäkin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      132
      2514
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      100
      2085
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      38
      1720
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      38
      1560
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      52
      1403
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      26
      1094
    7. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1090
    8. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      9
      1046
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      62
      1030
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      30
      726
    Aihe