Ei ole WAPAUTTA ilman Kieltoa ja miksi EI ?? !!!!

Anonyymi-ap

Lopettakaa jo tuo peura ja vaikka syökää se paistettuna, rosmariinin kera !!!!!!!!!
Eihän tuossa ole mitään JÄRKEE, kun TÄMÄ sama aloitus on pyörinyt jo kolme kuukautta ja ei siinä mitään, asiaahan siinä on hieman enemmän, kuin siteeksi.
MUTTA tämä aloituksen intessiivinen ja imbelssiivinen jatkuva TOISTO kyllä Syö tämän foorumin ennestäänkin huonoa imagoa !!!!!!!!!!!
Ei täällä taida enää Järjen Hiventä olla, ei niin tänne kirjoittajilla ( kuulun itse myös heihin ), kuin tätä saittia " ns. " palkkatyönään tekevillä, itseään hienosti " moderaattoreiksi " kutsuvilla älykääpiöillä, jotka ovat nykyisten vallanpitäjien ja erityisesti ohisalon, eli mädänvihreän sisäministeriön napanuorassa ja suoltavat vain sitä paskaa, mitä hallitus käskee !!!!!!!
Ei tälle saitille mitään maahantunketumisviestiä saa laitettua, kun heti on error edessä ?????
Ja nyt on tämä SÄHKÖNKORKEAHINTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SÄHKÖNKORKEASTAHINNASTA EI MENE YHTÄÄN WIESTIÄ LÄPI, KOSKA KANSALAISET EIVÄT SAA OMAA MIELIPIDETTÄÄN ESITTÄÄ WERONMAKSAJIEN MAKSAMASSA YLEISESSÄ SAITISSA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ELÄMMEKÖ ME SUOMALAISET SUOMESSA, VAI POHJOISKOREASSA ?????????????
Minä vaan kysyn ja MINÄ olen Huolestunut Kansalainen ja minä kysyn MINUN SANANVAPAUTENI PERÄÄN, ???????
Saako Suomessa Arvostella nykyhallitusta vai joutuuko siitä jollekkin " suomi 24:jän estolistalle " !!!!!!! JAMIKSI ?????
Mutta kaikesta HuoliMatta ja eihän # HÄN # mitään Kiiltoa Elämäänsä halunnutkaan, kuin vaan Tasapuolista ja OikeudenMukaista kohtelua kaikissa YHTEISKUNNALLISISSA_ASIOISSA, ja niiden esintuomisissa,
Mutta nyt HyvääYötä Kaikki Tulevaisuuden SUOMALAISET NATOTURVALLISUUDEN ALLA ELÄVÄT ONNELLISET IHMISET !!!!!!!!!!!!!
Ei meitä enää ryssä kiusaa ja laittele päivittäin varoituksia askeleista, jotka johtavat siihen, että ihan siihen SUOMENRAJALLE laitetaan ydinohjuksia, joiden kantama on 20000 km ,,,,,, ???? Nyt ollaan NATON Puolusteksilliseen ja RauhaaTurvaavaan Sotilasliittoon jo melkein liitytty ja se takaa hyvät YÖUNET sille Pihtiputaan Mummollekkin, joka pelkäsi sitä, että pittääkö tästä vielä kolomannen kertaan Evakkoon lähtee ??? kyllähähän minä muuten, mutta kun tuo minun kissa ( Mirre ) on jo 18 vuotta vanha ja ei se enää uutta paikkaa ota omakseen . Mutta muistakaa KAIKKISUOMALAISET MANNERHEIMIN SANAT, JOIHIN MYÖS MEIDÄN AINOA PRESIDENTTIMME KEKKONEN YHTYI, ELI OLI SAMAA MIELTÄ, !!!!!!!!

OLEVALMIS SUOMALAINEN MIES, SILLÄ VAIN SINÄ TIEDÄT MITÄ TARKOITTAA, OLEVALMIS !!!!!!!!

OLEVALMIS !!!!!!!!!!!

Sillä niin paljon on Esi-Isiemme Verta vuodatettu viholaisen ja vainolaisen hyökkäykksiä torjuttaessa !!!

Nyt Haluamme ELÄÄRAUHASSA ja tähän on nyt paras mahdollisuus vihdoinkin,

NATO-JÄSENYYS !!!!!!!!!!!



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        106
        1281
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        94
        898
      3. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        31
        814
      4. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        66
        693
      5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        642
      6. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

        🤗
        Ikävä
        32
        635
      7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

        S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
        Maailman menoa
        16
        584
      8. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        18
        568
      9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

        Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
        Ikävä
        43
        533
      10. Rakennus myynnissä

        Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
        Suomussalmi
        10
        476
      Aihe