Sanna jytkyttää bkt:n 3,6% laskuun ensi vuodeksi

Ilmastohumppa toimii, no kah, toimiihan se!!

https://www.hs.fi/talous/art-2000009271351.html
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Päästöt vähenee...

Äänestä
  • Kohta ollaan hallituksen märkäuni tavoitteessa kilpailla joidenkin afrikan savimaja takapajuloiden hiilijalanjälkien kanssa.

    Äänestä

Sannan kauden jälkeen tarvitaan useamman sukupolven kestoinen jälleenrakennuskausi.

Äänestä
  • Vähän samaan tapaan kuin Itä-Eurooppaa on pitänyt jälleenrakentaa kommunismin kauden jälkeen.

    Äänestä

  • Sanna takoo ennätyksiä jatkuvalla sykkeellä.

    Äänestä

Pysty päin me kestämme kaiken , Sanna Marin kommentoi ja jatkoi kaviaarin ja skumpan nautintaa verovaroilla turvaluolan lämmössä evp everstin seurassa.
Kansan osana on palella kotona ja jyrsiä porkkanaa.

Äänestä

Nyt meillä on sähkökriisi ja vuoden päästä meillä on sähkökriisi ja ruokakriisi

Äänestä

7 heikolla älyllävarustettua Persua.
Voisiko neropatit kertoa miksei Persujen hallitusohjelmassa ole polttoaiveveronkevennyksiä, vaikka sitä kovaan ääneen vaatineet.
Koska teille 40 % :lle aukeaa että puolue huutelee sellaisia vaatimuksia opposittiossa, mitä eivät itsekään hallituksessa ollessaan toteuta.
Koittakaa miettiä onko Puuttinin aloittamallasodalla mitään vaikutuksia, tähän mailmantilanteeseen.

Äänestä
  • Moi Sanna, jatka samaan malliin.
    Kohta Afrikkakin ohittaa meidät kaikessa.

    Äänestä

IDIOOTTI.

Äänestä
  • Ei se ole hänen sukunimensä.

    Äänestä

SDP virheiden korjauksiin ei riitä yksi ohjelma. Demarikommarit on sekoittanut ihan kaiken terveydenhuollosta lähtien. Ruotsin sai sosiaalidemokraatiti ihan sekaisin ja samaa yrittää SDP kaikin keinoin meillä.

Äänestä

Ootas vaan jos vaalien jälkeen tulee kokkarien hallitus ni sit näät mitä tarkottaa sanonta "KÖYHÄT KYYKKYYN".

Äänestä
  • Määrittele köyhä.

    Äänestä

Taantuma ja lama tulossa.

Äänestä

Neljä kuukautta vielä sitten tästä ämmästä päästään toivottavasti lopullisesti ja tilalle oikea osaava pääministeri ja hallitus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ilmastohumppa toimii, no kah, toimiihan se!!

https://www.hs.fi/talous/art-2000009271351.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu