Ukrainasta tulee nyt synkkiä varoituksia – asiantuntija:
Venäjältä on ei ole enää ilmavoimia, ei maavoimia, eikä merivoimia. Ei aseita, ei miehiä ja naisetkin ovat vähissä.
”Ukraina palaa samaksi korruptoituneeksi peräaukoksi kuin se oli ennen sotaa,.”
Venäjältä on ei ole enää ilmavoimia, ei maavoimia, eikä merivoimia. Ei aseita, ei miehiä ja naisetkin ovat vähissä.
”Ukraina palaa samaksi korruptoituneeksi peräaukoksi kuin se oli ennen sotaa,.”
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ukrainalaisia kuolee 1,5 miljoonaa vuodessa vain huonon tai kokonaan puuttuvan terveydenhoidon takia
Ryssiä karkaa maasta enemmän vuodessa vain huonon ja valehtelevan maan johdon vuoksi.
Ukrainalle pitää antaa pitkän kantaman täsmäaseita, joilla se kykenee tuhoamaan venäjän infran. Kun venäjän sairaalat on ammuttu maan tasalle nähdään kuinka hyvä ryssien terveydenhuolto on. Onko tarjolla muuta kuin pullo votkaa kolotukseen?
"Kun venäjän sairaalat on ammuttu maan tasalle nähdään kuinka hyvä ryssien terveydenhuolto on."
Ei niitä tarvi ampua
Venäjällä kootaan terveydenhuoltohenkilöstöä, eikä sairaala saa ottaa potilaiksi 18–50-vuotiaita miehiä kuin hädässä
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009114801.html
PUTIN SANOO KYLLÄ VENÄLÄINEN PÄRJÄÄ VODKALLA. VODKAN SAANTI TURVATAA, TEHDÄÄN VARASTOO SATOJA BILJOONIA LITROJA.
Venäjällä on kaikenlaatuiset aseet ja miehet LOPPU!
Ukraina juoksee Moskovaan.
Saksan sotilaallinen valmius romahti.... todellinen kesto, jonka Saksa pystyy kestämään sodassa, on vain kaksi päivää. Jos sota julistetaan maanantaina, toisin sanoen Saksa on lopussa keskiviikkoon mennessä ja joutuu antautumaan. Samaan aikaan myös Yhdysvalloilta loppuvat sotilasammukset ja -aseet siitä yksinkertaisesta syystä, että se on lähettänyt suurimman osan nykyisistä aseistaan Ukrainaan. Samaan aikaan kun kaikki tämä tapahtuu, länsimaiset tiedotusvälineet menevät sekaisin siitä, että Putin on julkisesti ottanut käyttöön YARS-ohjusjärjestelmiä, joissa on ydinkärkiä, jotka voivat iskeä Yhdysvaltoihin. Yhdysvallat ei voi puolustautua venäläisiä ydinohjuksia vastaan, koska se on vuosikymmeniä meitä edellä.
P3 kertoo myös, että suurin osa Naton valvomista satelliiteista on nyt tuhottu, jolloin ne ovat täysin sokeutuneet.
Dmitri Medvedev sanoo, että Venäjän legitiimejä sotilaskohteita voivat olla vihollismaan sotilaallis-poliittinen johto ja muiden vihollismaan liittolaismaiden asevoimat.
https://warnews247.gr/anakoinosi-aitia-g-pp-apo-rosia-ipa-kai-polonia-eplixan-stochous-entos-tis-epikrateias-mas-fovoi-gia-isodynamo-tetelesmeno/
Venäjä teki perjantaina massiivisen ohjusiskun, mutta Ukraina onnistui torjua valtaosan venäläisohjuksista.
Ukrainan presidentin Volodymyr Zelenskyin mukaan Venäjän ohjukset riittävät vielä useisiin samanlaisiin iskuihin.
Lauantaina Ukrainassa on raportoitu ilmahälytyksistä ympäri maata.
klo 12:04: Koko Ukrainan alueella on raportoitu ilmahälytyksistä, mukaanlukien Kiova ja Lviv.
"eli uutiset ohjukset loppu jne kaikki täyttä paskaa"
ILTALEHTI & INTEL SLAVA Z
jälkimmäinen kertoo kuten asiat menee ukraina on kusessa.
Suomeen alkaa tulemaan ennennäkemätön määrä pakolaisia.
tuon myötä meidän terveyspalvelut & sosiaalipalvelut tulevat romahtamaan entisestään, tätä halusimme tätä saamme lisää
puhelimeen tulee suorana joka isku ukrainaan sekä mitkä kylät vallattu tai kaupungit, videokuvaa joskus ruumiita mutta sitä sota on joku elää joku kuolee.
puolet vasta Bakhmut:ta venäjän hallussa, ukraina räjäyttänyt molemmat perääntymis sillat, jotta venäjä ei pääse suoraan etenemään, vaan joutuu kiertämään noin 100km mutkan. päästäkseen valtatielle josta pääsee aivan kaikkialle sekä joka suuntaan etenemään tuon kuppasen Bakhmutin jälkeen.
2 vko sitten ukrainalaisia puolustamassa 25-30.000, täydennyksiä tullut mutta ota tuosta jauhelihamyllystä selvää, parempi odottaa 1 viikko.
Parasta tässä Naton ja Venäjän vastakkaisasettelussa ukrainassa on se, että natomailta ovat aseet loppumassa, josta venäjällä ei ole ongelmaa. Venäjä on taidokkaasti vedättänyt natomaita tyhjentämään asevarastojaan ja odottaa sopivaa hetkeä toiminnalleen. Tilanne lähestyy sitä, että Nato alkaa olla kuin hampaaton koira, se pystyy haukkumaan mutta puremaan se ei enään kykene ( siitä on tulossa sotilaallisesti impotentti).
” Parasta tässä Naton ja Venäjän vastakkaisasettelussa ukrainassa on se, että natomailta ovat aseet loppumassa, josta venäjällä ei ole ongelmaa. ”
PARASTA ON SE, ETTÄ TYHMÄ PUTINISTI TARKKISPOIKA MENEE NÄIN HALPAAN! Natomaat eivät ole sodassa mukana eivätkä luovu omasta aseistuksestaan. Ukrainaa on tuettu sillä mikä liikenee ja uusia ammuksia on valmistettu tarpeen mukaan!
”Venäjä on taidokkaasti vedättänyt natomaita tyhjentämään asevarastojaan ja odottaa sopivaa hetkeä toiminnalleen. ”
Sota ja LKP on karmealla tavalla paljastanut, että Venäjän sotavarusteet ovat osin olemassa vain ”paperilla” ja hankintarahat on kadonneet maassa jylläävän korruption kitaan! LKP:n nostomiehet jäivät paljolti puutteellisen koulutuksen lisäksi ilman varusteita, joita lopulta kehoitetiin viranomaisten taholta asianomaista hankkimaan ITSE omalla kustannuksella”. Kaikille ei löytynyt EDES omaa asetta! Kun tankkikaluston puutteesa Venäjä turvautui varikkojen vanhoihiun _T-72 ja T-62 malleihin osoittautui, että nekin oli monesti varastoinnissa kannibalisoitu liikuntakyvyttömiksi1
”Tilanne lähestyy sitä, että Nato alkaa olla kuin hampaaton koira, se pystyy haukkumaan mutta puremaan se ei enään kykene ( siitä on tulossa sotilaallisesti impotentti).”
TÄMÄ LIENEE TARKKISPOJAN TOIVE JA UNELMA, MUTTA VARSIN KAUKANA OIKEASTA TOTUUDESTA!
>Venäjä on taidokkaasti vedättänyt natomaita tyhjentämään asevarastojaan ja odottaa sopivaa hetkeä toiminnalleen.
Muistuttaisin, että uskosi mukaan myös Jeesus loikkaa pian. Kumpi ehtii ensin, Vapahtajan vai Venäjän murskaava isku? 🤔
USA ei välitä,kunhan saisi Krimin ukrainalaisten ruumiilla ja valtaa itäänpäin
https://www.bitchute.com/video/vnTdGdMe8rpW/
TÄSTÄ SYYSTÄ VENÄJÄ TEKEE MITÄ TEKEE
vittu niin totta, amerikan toimintamalli täysin tuollee pelaavat
KISSINGER VAROITTAA YDINSODASTA, JOS LÄNSI EI TEE RAUHAA VENÄJÄN KANSSA
https://www.bitchute.com/video/MzN89qy8FFnN/
KISSINGER, RAUHANSUUNNITELMA UKRAINA NATOSSA. OLAF, RAUHA ERI VENÄJÄN KANSSA. ELENSKY, PUTININ KAKSINTAISTELU. U/1
https://www.bitchute.com/video/y75ooXWIMMon/
BIDEN ALLEKIRJOITTAA LAIN SUOJELLAKSEEN SAMAA SUKUPUOLTA OLEVIEN AVIOLIITTOJA, KUN TAAS VENÄJÄ TUKAHDUTTAA LGBTQ-YHTEISÖN
https://www.bitchute.com/video/klaazvAUKScu/
VENÄJÄ LOPETTAA UKRAINAN
https://www.bitchute.com/video/mVDmjZI4cjFS/
https://www.cnbc.com/2022/12/18/its-time-for-a-negotiated-peace-in-ukraine-kissinger-says.html
It’s time for a negotiated peace in Ukraine, Kissinger says
Henry Kissinger calls for peace talks in Ukraine
https://thenewdaily.com.au/news/2022/12/18/henry-kissinger-peace-talks-ukraine/
usa alkaa olee päättäjiä entisiä sekä nykyisiä ketkä tajuu ukraina häviää 2023 alkupuolella, alkaa sopiminen siihen ei kuulu zelenskyi hänet hoitaa joku oma kenraali kuten Scott Ritter arvioi
Lahkouskovaiset apukoululaiset eivät valitettavasti loista tiedon saati järjen majakkana kansalle.
Yhdenkään neuvostoliitosta irtaantuneen maan kansalaiset eivät halua olla osa putinin venäjää. Siksi putinin venäjä pönkittää näissä maissa korruptiorahalla ja vihreillä miehillä harvainvaltaisi johtajia.
Tuollainen kansan polkeminen on lopulta tuomittu epäonnistumaan.
Ukrainan kohdalla tilanne on se että käytännössä koko kansa on saanut putinin venäjästä tarpeekseen, ja taistelutahto on myös sitä luokkaa.
Väite että putinin venäjä voittaisi lännen aseiden määrässä on absurdi. Länteen verrattuna putinilla on miniatyyriarmeija. On putinin onni ettei länsimaat ole liittyneet sotaan, se olisi putinin venäjän loppu.
(USA). Scott Ritter - Zelensky's GAME is OVER now | Ukraine Russia war latest news
https://www.youtube.com/watch?v=nPtzBPmvxDc
(USA).Massive Offensives by the Russians to Terminate Ukraine
https://www.youtube.com/watch?v=eDK2w9ZnYYk
(USA). Senator Richard H. Black - The US and NATO don't care how many Ukrainians die
https://www.youtube.com/watch?v=GXOWZnRCc20
UKRAINE UPDATE DEC 19, 2022
https://www.bitchute.com/video/s0wAla3uawkg/
Ukrainan ohjusisku Qatarin kisojen loppuhetkiin torjuttiin täydellisesti.
ZelensKYY suuttui ja uhkasi kostaa Fifalle.
Synkkiä tulevaisuuden- ja nykypäivän näkymiä naziukrainasta tulee usan sateliittikuvista. Venäjän tarkat täsmäohjusiskut ovat tuhonneet ukrainan neuvostoliiton aikaisen sähköverkon, ja usan sateliittikuvissa ukrainan alue on kuin "musta aukko".
Tulee ihan mieleen näiden samojen lattapäiden jutut viime tammikuussa kun sanoivat että känniset pelkuriukrit antautuvat välittömästi jos Venäjä etenee Ukrainaan.
Putinistien puheilla voi pyyhkäistä.
Ukrainan on kestettävä vielä jonkin aikaa.
Lehtitietojen mukaan noin 86% Valko-Venäläisistä vastustaa Ukrainan sotaa.
On ilmeistä, että Länsimaat eivät väsy Ukrainan auttamiseen. Päinvastoin, Lännessä satsaukset Ukrainaan ovat olleet vielä hyvin rajallisia. Lehtitietojen mukaan noin 1% bruttokansantuotteesta monissa maissa. Ainoastaan Baltian maat ovat yltäneet tähän mennessä jopa 10% osuuteen bruttokansantuotteesta. JEF -maiden ja USAN:n yhteisvoima on kymmenen valtiota. Uusin aseteknologia on vielä käyttämättä. Suuret pommitukset Venäjälle tekemättä. On haluttu priorisoida diplomatiaa ja rauhanponnisteluja. Suurin syyllinen Venäjän hyökkäyssotaan Ukrainassa on Venäjän FSP, joka lehtitietojen mukaan painosti Valeri Gerasimovia aloittamaan hyökkäyssodan. Tässä on myös rauhan avainten mahdollisuus. Venäjä voi todeta arviointivirheensä ja lopettaa sotatoimet ja vetäytyä Ukrainasta. Jos venäläiset näkisivät tulevaisuuteen, he lopettaisivat sodan heti tänään. Tämä on erittäin ystävällinen kommentti, eikä lainkaan sotapropagandaa. Tällä hetkellä sodan lopettaminen tuottaa ehdottomasti parhaan lopputuloksen myös Venäjän kannalta. Epäonnistumisesta aiheutunutta häpeää ei ole olemassakaan. Sillä rauha on aina sotaa ylevämpää. Ja Ukrainan sodan seuraukset Venäjälle, jos sota jatkuu, alkavat pian lisääntyä jyrkästi kumuloitua ja Venäjä voi maana hajota, elintaso muuttua suureksi nälänhädäksi ja yhteiskuntarauha muuttua anarkiaksi Venäjällä. Tuo uhkakuva on todellinen.
Russkiy Mir on näyttäytynyt Russkiy Vainaa, eli Russian war- ilmiönä. Se on jo tuhonnut Venäjän maineen ja edellytykset Lännen kanssa yhteistyöhön lähes tyystin. Tästä voi mennä vielä alemmas jos sota jatkuu. Sen sijaan mitä ennemin Venäjä vetäytyy Ukrainasta, sitä aikaisemmin, vähin erin, suhteet Ukrainaan ja Länteen ja mm. Intiaan alkavat parantua ja kehittyä.
Sodan jatkaminen Ukrainassa on Venäjältä suurempi virhe kuin sodan aloittaminen.
Ukrainasta tulee nyt synkkiä varoituksia – asiantuntija: Venäjältä on ei ole enää MITÄÄN!
MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!
Ukrainasta tulee nyt synkkiä varoituksia – asiantuntija: Venäjältä on ei ole enää MITÄÄN! EI YHTIKÄS MITÄÄÄÄN!!!
MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!