KULTTUURISTA OMIMISTA VAI

"Lionel Messin päälle puettiin arabikaapu – se rikkoi sääntöjä
kisaisäntämaa Qatar otti kaiken hyödyn irti jalkapallomaailman supertähdestä. "- (IL)

Kulttuurista omimista, vai kulttuurista tuputtamista?
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisko pitäny olla amerikan lippu,tääääh?

Äänestä

No onneksi eivät irrottaneet vääräuskoiselta p------

Äänestä

Joutui yllätten tilanne josta sinä ei voinut kieltäytyä kaavusta.Jätti sen pukukopin nurkaan.Miksi tehdä asiasta numero?Miten itse sinä areenalla olisit toiminut? Kerro!Messi on kultansa ansainut MM kisoissa joukkueensa kanssa.terv. akka.Helsinki 19.12.22.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Lionel Messin päälle puettiin arabikaapu – se rikkoi sääntöjä
kisaisäntämaa Qatar otti kaiken hyödyn irti jalkapallomaailman supertähdestä. "- (IL)

Kulttuurista omimista, vai kulttuurista tuputtamista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu