Putinin puhe katkesi kesken lauseen suorassa TV lähetyksessä ja kuvassa näytettiin Putinin sijasta yleisöä. Iltalehti.
Mitä nyt tapahtuu Minskissä ?
Anonyymi-ap
5973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Putinilla tuli pahskat housuu ei muuta uudet pökät jalkaa ja meno jatkuu.
Suoran lähetyksen lehdistötilaisuudesta piti alkaa klo 18:00 .
Vipottavat jalat lähti kokonaan irti?????
Tai vipotus loppui.
RUMBLEssa on juuri LIVE lähetys lehdistötilaisuus menossa klo 20.
Taas poikaset valehtelee.
Putin tuli aivan normaalisti ja ripeästi koneesta. Ei siinö ollut mitäön erikoisia tapahtumia,P sai kukka puskan jonka ojensi tietysti pois ei niiden kanssa olla kuvissa.
On siinä kaverukset Venäjän diktaattori ja vasallivaltion diktaattori Likasankko.Sopimassa Ukrainaan hyökkäämisestä.Tavoitteena Kiova.Eikö noita syköjä kukaan pysty teilaamaan.
Vipottaviin piti vaihtaa uudet patterit.
Ogo. Venäjän armeija kasvaa. Kohta sodan loppu ja voitto🤣
Ja avaruuden suhteen sama: meillä on yhteisiä suunnitelmia....
Tässä kohtaa lähetys yhtäkkiä katkeaa, kesken Putinin lauseen.
Kappas sinne siis lähtee putte ja luka maanpakoon ei huono valinta ei niitä haluta mihinkään venezuelaaan mariisiin vaan suuntima mars mars matkaan.
Jos ne menee kuun takapuolelle sinne Kuunatsien tukikohtaan.
Yhteys katkeaa, mitä salataan ihmisiltä?
Suora TV lähetys on edelleen poikki lehdistötilaisuudesta.
70-luku saapui Minskiin - musta ruutu
Tenavat höpöttäääää...
Putiini harppoi tarmokkaasti ulos lentokoneesta tapaamaan Lukashenkaa.
Tuliko yli annostus stereoideja, että tuo happominen oonistui ja nyt ukko lysähti.
Siihen iskettiin viisi piikkiä yhtäaikaa ja se oli liikaa?
Spiidiä oli liikaa.
Lähetys poikki edelleen.
Ukon rähjykset on viety bunkkeriin pilloon mutta miksi? saas nähä.
Suora lähetys edelleen poikki.
Tuokaa spjutnikkini
Suora lähetys Putinin puheesta katkesi yhtäkkiä
"klo 16:36: Venäjän presidentti Vladimir Putinin ja Valko-Venäjän presidentti Aljaksandr Lukašenkan tapaaminen alkoi Minskissä. Reuters näytti suoraa lähetystä presidenttien alustuspuheenvuorojen alusta kokoushuoneesta pyöreän pöydän äärestä. Paikalla oli useita Putinin hallintoon kuuluvia henkilöitä, muun muassa lehdistösihteeri Dmitri Peskov.
Ensimmäisen puheenvuoron piti Lukašenka, ja Putin puhui tämän jälkeen. Reutersin välittämä paikallisen toimijan tarjoama suora lähetys katkesi kesken Putinin osuuden."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f
Suora lähetys edelleen poikki.
No eihän se sitten ole suora, jos poikki on.
Salataan totuutta.
Putin ei paljon olekaan vieraillut eikä hoitanut kansainvälisiä suhteitaan. Sillä on ollut puuhaa siinä kansanmurhatouhussaan.
Hyvin tehty, jatkoon.
Ilmankos toinen tyranni oli niin muikeana.
Putinin saapuessa Minskiin, videolla näkyy, kuinka lentokentällä olevat turvamiehet ovat aivan varpaillaan ja pingottuneita. Kun joku mies tulee kättelemään Putinia, niin turvamies melkein työntää nenänsä siihen väliin.
Valko - Venäjällä, ei ole oppositiota kokonaan saatu hallintaan ja pidätettyä.
" Pientä jännitystä ilmassa ".
Ukrainassa onnistuttiin siinäkin.
Joko joustenet tanssivat moskovan teeveessä?
Joutsenlampee jo menossa heHEEEEEEE
Viimeksi kun lähetys katkaistiin Putin sekoili sanoissaan. Alkoi toistamaan uudestaan mitä oli juuri sanonut. Silloin päällä öky Loro Pianan tms. Takki. Joku ulkolava tilaisuus veteraaneille tai sodalle.
Jos ylipäällikkö vaikuttaa sekavalta, imagoa pitää suojella.
Ne alkas ryyppäämään ja laitto mikin kiinni .
Jos niille ollaan tuomassa Zelenskyn päätä 🤔 Odottelevat, että saavat samaan lähetykseen.
Kyllä tuo koneesta tulo näytti enemmänkin siltä että sekosi askeleissaan ja oli pakko loikata. Kaksi vanhaa kaljua ukon rahjusta, molemmilla 50-luvun yli vedetty kaljukampaus. yök. Putte alkoi sekoilemaan jotain avaruus juttuja ja oli pakko panna läheys poikki. Nyt niin sekaisin että lähetys ei pysty alkamaan ennenkuin saavat vähän tolkkua putteen.
Lehdistötilaisuuden alkaminen on jo kaksi tuntia myöhässä.
piraatti-xp petti ratkaisevalla hetkellä
Mitäs jos valko-venäjän armeija otti putinin ja lukasenkan kiinni ois kova tosin se näkyis jo venäjän toimissa mitään ei kuulu jospa ne sammu vaan ryypy sinne toinen tonne.
Sille oli annettu väärä paperi. Kun piti puhua ystävyydestä, ja yhteisistä sotajoukoista, niin Putin puhuikin ennen helmikuun hyökkäystä olleesta tilanteesta, ja vakuutti silmät kirkkaana ettei hyökkäystä tule, ja miehet pysyvät omassa maassaan.
Shoigu ontui käsi taskussa kokoukseen, vaikka kiellettiin että hänellä olisi ollut sydänkohtaus. Vai matkiiko isäntäänsä?
Helppo selitys: Neuvostovalmisteinen tv-kamera ja kuvaaja kännissä.
Mikä meitä sen jälkeen huvittaa kun .Puttea ja Likasankoa ei enää ole..
Shoigu pelasi yhden käden taskubiljardia nääs!
Lähetykset eivät ole täysin suoria. Tulee pienellä viiveellä että ehditään katkaista tarvittaessa lähetys.
Putinille pikahuolto.
Lisää piikkejä ukkoon.
Tuohan oli hyvä tilaisuus ampua putler, lukasenka ja muutama muu.
Harmi että USA kieltänyt Ukrainaa tappamasta johtoa, hoitelisivat helposti vaikka pommilla.
Kaikki toivoo että Putinin laulut on hyvin pian laulettu. Mahdollisimman pian.
Tuon jos kirjoittaisin Venäjällä niin kalsarimyrkyttäjä iskisi hyvinkin pian.
Mikälie horinaa tuli putelta liikaa, niin ohjaaja päätti pistää ohjelman poikki..(sitäpatsi venäjän avaruusasemalla oli juuri lähiaikana ollut joku aika vakava vuoto jotain nestemäistä ainetta avaruuteen?,että kukaan ei sitten sitäkään ollut tiettykään putelle kertonut(todennäköisesti uskaltanut sanoa?), että avaruus jutut muutenki joita alkoi kai horisemaan ?oli hieman niinkuin väärä aikasia horinoita esim kun ei tiedä sitäkään selviääkö ne heidän kosmonautit esim hengissä nyt sitten?en periaatteessa kai heidänkään kuolemaa haluais vaiks kai nekin jotain kgb valitsemia tylsimyksiä kuitenki on?)Ei sitten kukaan saanut esim noita kahta Puttea ja Likasankoa esim puhki ammutuks.??!.olis ollut maailma parempi paikka ilman heitä,nopea parannus ehkäpä ilmapiiriin esim?..Tosin kai niitä muita huru ukkoja olis sieltä Venäjältä piankin puten ympäristöstä löytynyt jatkamaan vaan töysin jörjetöntä esim sotaa?ei kai siinä puten ympäristössä kukaan töysin selvä järkinen hengissä pysy jollei kaikesta ole esim. samaa mieltä kuin putte..?Että eipä tiedä tulisiko kovin nopiaan ketään parempaakaan siellä johtoon? joka esim tuon sodan lopettaisi nopiaan?järkevät kai vankilassa tai maanpaossa yms?tai outojen aineiden takia jo haudassa..?
No nyt se tuli uusin Putinin aivopieru MTV3 klo 9:00 uutisissa.
Venäjä ei aio liittää ja vallata Valko - Venäjää itseensä.
venäjä - muu maailma suomennos: venäjä liittää valko venäjän itseensä.
Paljon mahdollista Putinin aivopieruja seuranneena, että niin tulee käymään.
Ei edes tarvii putin kuitenkin hallitsee maata ja luka on vain alueen kuvernööri.
Lukashenkka on sätkyukko Putinin ohjaama sätkyukko.
Lukasenkka on yksi Kremlin vieteriukoista
Onko tuon lähetyksen katkeamisen jälkeen tullut yhtää suoraa lähetystä jossa Putiini on kuvassa ?
Kaksoisolento heitetty kehiin....
Vipottaako jalat samalla tavalla ?