Treenaava suomen kansa

Anonyymi-ap

Mitä ihmettä.
Kiinassa kuolee vieläkin porukkaa tosi paljon koronaan ja täällä meilläpäin sitä pidetään jo ohimenneenä juttuna. Mitä ne siellä Kiinassa touhuaa.
Miten voi olla noin heikko kansa. Eikö ne treenaa, ei kestä virusta lainkaan. Pitäis treenata, kuntoilla, suomalaiset ei juurikaan koronasta kupsahtanut kun täällä treenataan, se on meillä verissä. Sankarit kaivoi pellot, kynsivät hevosilla, ,kyllä otti koville, mutta niin vaan Suomi nousi, kiitos heille. Meillä on treeni veressä ja siksi kestämme koronan hyvin toisin kuin kiinalaiset jotka vaan löhöää ja tippuvat normi koronasta.

2

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paskat läskiperseet kuolee vaan hitaammalla aikataululla kun eivät liiku tarpeeks miks urheilijoita kuolee sydänkohtauksiin vaikka luulis että on vahva sydän mikä ahistaa.

    • Anonyymi

      naurattaa noi viestit..
      vai että läskiperseet ja paskat.
      sano se sitten ääneen kovakuntoisena kun virut koronan pauloissa letkuissa
      imemässä happea koomassa, siihen kun ei se kova kunto auta mitään, vaan
      virus on se mikä jyllää.
      ainoa mikä voi auttaa, on rokote ja sekin säännöllisesti.

      ne kovakuntoiset ahmivat roinaa ja vittuilevat läskiperseille, mutta osa kovakuntoisistakaan ei o ta edes rokotetta, koska pelkäävät saavansa niistä jonkin taudin, sen sijaan roinaa kyllä piikitetään urakalla piilossa supisten tai luullaan muuten olevansa niin kovia vaikka ei ymmärretä paskaakaan asioista.

      saattaa ne läskit elää pidempään kuin sixpäkkipojut, koska ne läskit ei ahmi myrkkyjä eikä rasita itseään rääkkimällä hielle haisevilla saleilla aivastellen toistensa nokkaan.
      eletään vaan joo kuten 40 lukua, revitään pellolla paskassa sormet rakoilla, se on sitä "suomen sisua" just just, vaika muuta se ei ollut kuin paskassa rypemistä köyhyydessä, eikä sitä aikaa kaipaa enää kuin hullut ja pölvästit, olipa sitten mentula tai muu kuntobodari, niin ihmisen kestolla on rajansa.
      ei täne olla synnytty metallin maku suussa puurtamaan, sellaiset voivat vetäistä vtun päähä nsä.
      t: sohvaperuna

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      62
      915
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      714
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      80
      698
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      656
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      39
      636
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      87
      571
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      543
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      38
      492
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      481
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      463
    Aihe