Säkylän kunta kertoo Facebook-sivuillaan joutuneensa kyberhyökkäyksen kohteeksi.
Säkylässä sijaitsee myös Porin prikaati, joka on Suomen maavoimien suurin yksittäinen joukko-osasto ja yksi maavoimien kolmesta valmiusyhtymästä.
Säkylässä sijaitsee myös Porin prikaati, joka on Suomen maavoimien suurin yksittäinen joukko-osasto ja yksi maavoimien kolmesta valmiusyhtymästä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vuosiahan nuo ovat vapaaseen maailmaan hyökänneet, silti haloset ja lipposet ovat vaan kumartaneet syvempään ja pyytäneet että lisää, lisää.
Noiden ja edeltävien demarien jäljiltä virkamiehistössä varmaan kymmeniä putler-mielisiä tekemässä myyräntöitään venäjän eduksi ja Suomen haitaksi.
Marinissa jotain toivoa kun on nuori ja suomettumaton, demarien vanha putinistisiipi tosin voi korruptoida hänetkin.
Putinatsit hyökkäsivät Suomen suurlähetystöön.
Joukko naamioituneita henkilöitä heitti kadulta lekoja suurlähetystön pihalle.
Asian vahvistaa HS:lle Suomen ulkoministeriön tiedottaja Karoliina Romanoff.
Lekoista on tullut ”Putinin kokiksi” kutsutun Jevgeni Prigožinin johtaman Wagner-palkkasotilasryhmän epävirallinen symboli.
Niin miten Niin ja ..keroppas nyt siitä Puten kurva lisää
Säkylä on vain yksi suurista Suomen keskitysleireistä, missä varusmiehiä käytetään ilmaisena pakkotyövoimana, miksi sellaiseen paikkaan kukaan tekisi kyberhyökkäyksen?
Teikäläiset pelkkää ilkeyttään.
Eiköhän se Säkylä ole jo tarpeeksi ilkeä paikka, kun teikäläiset raiskaa siellä puolustuskyvyttömiä varuspoikia.
No onhan siellä pankki koulu ym... varuskaan ei isku tullut
Puttetiltuilla omakohtaisia kokemuksia varuskunnan yhteisenä patjana olosta.
Onko ryssä avaamassa uutta rintamaa .